ضعف همیشگی آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 در آزمون خم‌شدن

ضعف همیشگی آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 در آزمون خم‌شدن

در جدیدترین آزمون مقاومت دربرابر خم‌شدن، آیپد پرو 11 اینچی M4 اپل عملکرد دور از انتظاری از خود نشان داد و طرفدارانش را ناامید کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، آیپد پرو ۱۳ اینچی M4، باریک‌ترین محصول اپل تا‌به‌امروز است و همین امر باعث آسیب‌پذیری بیشتر آن می‌شود.

اپل سعی کرده است تا با به‌کار‌بردن پوشش محافظ در مرکز، استحکام ساختاری این تبلت را بهبود ببخشد؛ اما این راهکار برای جلوگیری از سربلند‌ بیرون آمدن آیپد پرو ۱۳ اینچی M4 در آزمون خم‌شدن کافی نبود.

برای اینکه متوجه شویم آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 در آزمون خم‌شدن عملکرد بهتری از آیپد پرو 13 اینچی M4 از خود نشان می‌دهد یا خیر، کانال یوتیوب JerryRigEverything آن را زیر فشار مشابهی قرار داد. در‌حالی‌که این تبلت مدت بیشتری مقاومت کرد، بازهم ناامیدکننده ظاهر شد.

Wccftech می‌نویسد که آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 با ۵/۳ میلی‌متر ضخامت، کمی از نسخه‌ی ۱۳ اینچی ضخیم‌تر است. به‌نظر می‌رسید همین ضخامت بیشتر خم‌کردن آن را دشوارتر می‌کند که ظاهراً این‌طور بوده است.

در ویدئو زیر مشاهده می‌کنید هنگامی‌که کانال یوتیوب JerryRigEverything سعی می‌کند تا آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 را خم کند، تبلت به‌سختی خم می‌شود؛ اما آسیبی جدی به آن وارد نمی‌شود. باوجوداین پس از مدتی، تبلت در محل قرارگیری یکی از میکروفون‌ها می‌شکند؛ اما این موقعیت با ناحیه‌ی ضعیف محل قرارگیری پورت شارژ USB-C متفاوت است.

ویدئو

پس از خم‌شدن بیشتر، آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 از همان نقطه‌ی خاص می‌شکند که نشان می‌دهد اپل باید در آن بخش به فکر بهبودهای ساختاری بیشتری باشد. پس از برداشتن پنل شیشه‌ای بالایی، همان خطوط ستون فقرات را می‌بینیم که به‌طور بالقوه دوام تبلت را بهبود می‌بخشد. برای خریداران آیپد پرو ۱۱ اینچی M4 شکستگی‌های شبیه به این به‌ندرت اتفاق می‌افتد؛ زیرا برای این کار فشار بسیار زیادی لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram