کارت حافظه SD چهارترابایتی SanDisk Extreme Pro معرفی شد

کارت حافظه  اس‌دی ۴ ترابایتی SanDisk Extreme Pro به‌زودی برای دوربین‌ها و لپ‌تاپ‌ها عرضه می‌شود. این میزان حافظه برای ضبط ویدئوهای 8K کافی خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، چندی پیش بود که از کارت حافظه اس‌دی ۴۰۰ گیگابایتی شگفت‌زده می‌شدیم؛ اما اکنون، کارت حافظه‌ جدید SanDisk Extreme Pro با ظرفیت ۴ ترابایت برای دوربین‌ها و لپ‌تاپ‌ها طراحی شده است.

این اولین‌باری است که چنین ظرفیت ذخیره‌سازی را برای بخش اس‌دی می‌بینیم.

ورج گزارش می‌دهد که وسترن دیجیتال کارت حافظه‌ ۴ ترابایتی گفته‌شده را این هفته در نمایشگاه NAB به‌نمایش گذاشته است؛ اما در‌واقع تا سال ۲۰۲۵ در‌دسترس نخواهد بود. AnandTech اشاره می‌کند که SanDisk Extreme Pro از رابط Ultra High Speed-I (UHS-I) استفاده می‌کند که در حالت UHS104 (SDR104) از انتقال اطلاعات تا سرعت ۱۰۴ مگابایت‌بر‌ثانیه پشتیبانی می‌کند. همچنین، سرعت نوشتن ترتیبی آن حداقل ۳۰ مگابایت‌بر‌ثانیه است که برای ضبط ویدئو 8K کافی به‌نظر می‌رسد.

انجمن SD برای اولین‌بار مشخصات کارت Secure Digital Ultra Capacity (SDUC) را در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد و قول داد که کارت‌های SD به‌زودی تا ۱۲۸ ترابایت فضای ذخیره‌سازی خواهند داشت. رسیدن به ظرفیت ۴ ترابایت زمان زیادی طول کشیده و وسترن دیجیتال فاش نکرده است که از چه نوع حافظه NAND در کارت آینده استفاده شده است؛ بنابراین، احتمالاً رسیدن به ظرفیت‌های بیشتر هم زمان‌بر باشد.

با‌این‌حال، اگر مشتاق‌اید با دراختیار داشتن فضای ذخیره‌سازی ۴ ترابایتی ویدئوهایی با رزولوشن بیشتر از 4K ضبط کنید، وسترن دیجیتال سال آینده محصولی برای شما خواهد داشت.

حال این سؤال مطرح می‌شود که «کارت SD با ظرفیت ۴ ترابایت و رابط UHS-I چقدر قیمت خواهد داشت؟» در پاسخ باید بگوییم با‌توجه‌به اینکه نسخه‌های ۱ ترابایتی همین کارت با قیمتی در‌حدود ۱۴۰ دلار فروخته می‌شوند، احتمالاً برای نسخه ۴ ترابایتی باید هزینه‌ای بالغ‌بر ۶۰۰ دلار یا بیشتر در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.