۷ جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

۷ جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

بهترین جایگزین برای chatgpt چیست و آیا واقعا هوش مصنوعی و ابزارهایی داریم که بتواند جایگزین مطرح و مناسبی برای چت جی پی تی باشد؟

به گزارش تکناک، شرکت OpenAI با راه اندازی ChatGPT در اواخر سال 2022، جهان را دگرگون کرد. این ابزار به ظهور ابزارهای هوش مصنوعی مبتنی بر چت منجر شد که به سؤالات و درخواست ها پاسخ می دهند. می توانید از طریق تلفن، لپ تاپ و رایانه رومیزی خود به وب سایت ChatGPT دسترسی پیدا کنید. این برنامه در اندروید و آیفون نیز موجود است.

نسخه رایگان ChatGPT پاسخ ها را در قالب متن ارائه می دهد. ChatGPT Plus دسترسی اولویت‌دار، پاسخ‌های سریع‌تر و سایر امتیازات را فراهم می‌کند. اگر هزینه اشتراک را پرداخت نکنید، ممکن است زمانی که سرورها مشغول هستند نتوانید به سرویس دسترسی پیدا کنید. ربات‌های گفتگوی متعددی وجود دارند که ویژگی‌هایی را که در ChatGPT Plus قفل شده‌اند، دارند. در ادامه این مطلب هفت مورد از بهترین جایگزین chatgpt وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

1- Microsoft Copilot

مایکروسافت copilot

  • بهترین گزینه برای کاربران مایکروسافت 365

Microsoft Copilot یک چت بات هوش مصنوعی است که برای پاسخ به سوالات، ایجاد تصاویر سفارشی و موارد دیگر طراحی شده است. در مراحل اولیه فقط از طریق برنامه Windows Insider در دسترس بود. با این حال، همه با به‌روزرسانی 23H2 ویندوز 11 در نوامبر 2023 به Copilot به آن دسترسی پیدا کردند.

Copilot توسط آخرین مدل GPT-4 و DALL-E 3 که توسط OpenAI ساخته شده است، پشتیبانی می‌شود. می‌توانید برای تحقیق کمک بگیرید، سؤال بپرسید، چت‌بات‌های سفارشی ایجاد کنید، و تصاویر را در زمان واقعی تولید کنید. برای ایجاد تصاویر باید به حساب مایکروسافت خود وارد شوید. ربات چت در محصولات مایکروسافت مانند مایکروسافت 365، ویندوز 11، Bing و مرورگر Edge ادغام می شود.

قیمت: Copilot برای همه کاربران رایگان است. Copilot Pro ماهیانه 20 دلار برای هر کاربر هزینه دارد و به شما امکان دسترسی به GPT-4 Turbo، ایجاد چت بات سفارشی و تولید تصویر با کیفیت بالاتر را می دهد.

2 -Anthropic Claude 3

  • یک دستیار هوش مصنوعی مفید و پرحرف

Claude یک مدل زبان بزرگ (LLM) است که توسط آنتروپیک ساخته شده است. ربات چت به شما کمک می کند تا ایمیل ها را پیش نویس کنید، متن را خلاصه کنید، چیزهای جدید یاد بگیرید، کدنویسی کنید و تصاویر را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین می‌توانید یادداشت‌های دست‌نویس را رونویسی کنید و ترجمه کنید. برای آپلود اسناد روی نماد گیره کاغذ در کادر متن کلیک کنید.

Claude محدودیت پیام روزانه دارد اما بهترین جایگزین chatgpt است. ارتقاء به Claude Pro پنج برابر استفاده را به شما می دهد. اگر مکالمه کوتاهی دارید می توانید پیام های بیشتری ارسال کنید. اگر پیوست‌های بزرگ را اضافه کنید، محدودیت شما سریع‌تر پر می‌شود.

قیمت: کلود برای همه کاربران رایگان است، اما تعداد پیام ها محدود است. Claude Pro پنج برابر استفاده بیشتر را با 20 دلار ماهانه ارائه می دهد.

3- Chatsonic

  • یک چت بات برای نویسندگان

Chatsonic می تواند صفحات وب را خلاصه کند، تصاویر تولید کند، به پرسش ها پاسخ دهد و به تحقیق کمک کند. همچنین دارای یک بررسی کننده واقعیت و سرقت ادبی داخلی برای نویسندگان است. می‌توانید از افزونه کروم برای پیش‌نویس، خلاصه‌نویسی و پاسخ به ایمیل‌ها در Gmail استفاده کنید. Chatsonic برای Chrome در برنامه‌هایی مانند Twitter، LinkedIn و Google Docs کار می‌کند.

قیمت: رایگان برای همه کاربران، با محدودیت 10000 کلمه در ماه. نسخه پولی از 19 دلار در ماه شروع می شود. Chatsonic Pro ماهانه 99 دلار هزینه دارد و پرس و جو، چت و تجزیه و تحلیل پیشرفته نامحدود را ارائه می دهد.

4- You.com

7 جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

  • موتور جستجوی هوش مصنوعی دوستانه شما

You.com یک دستیار هوش مصنوعی است که مانند یک موتور جستجو کار می کند و دسترسی به LLM را فراهم می کند. می‌توانید برای کدنویسی، تهیه پیش‌نویس ایمیل‌ها، پرسش‌های عمومی و تحقیق کمک بخواهید. حالت های هوش مصنوعی مانند Smart، Genius، Research و Creative را ارائه می دهد.

می‌توانید به مدل‌های پیشرو هوش مصنوعی مانند GPT-4o، GPT-4 Turbo، GPT-4، Claude 3 Opus، Claude 3 Sonnet، Llama3، Gemini 1.5 Pro و غیره دسترسی داشته باشید. نسخه رایگان به شما دستیار هوشمند نامحدود می‌دهد، اما در حالت‌های دیگر فقط پنج درخواست دریافت می‌کنید. با عضویت در YouPro، دسترسی به تمام مدل‌های هوش مصنوعی و آپلود نامحدود فایل باز می‌شود.

قیمت: نسخه رایگان فقط دستیار هوشمند نامحدود را ارائه می دهد. YouPro ماهانه 15 دلار هزینه دارد و مدل های هوش مصنوعی را ارائه می دهد.

5- Meta Llama 3

7 جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

  • بهترین گزینه منبع باز

مدل زبان بزرگ Llama 3 (LLM) هوش مصنوعی متا را تقویت می کند. از آنجایی که منبع باز است، هرکسی می تواند بر اساس مدل از آن استفاده کند. ماهیت غیر انحصاری آن به این معنی است که افراد و سازمان ها می توانند از آنها برای تولید محتوا، تحقیقات و اهداف تجاری استفاده کنند. می توانید از آن مانند هر چت بات دیگری برای تولید متن و عکس استفاده کنید.

می‌توانید از هوش مصنوعی متا در اینستاگرام، واتس‌اپ، فیسبوک و مسنجر استفاده کنید. هوش مصنوعی متا فقط در ایالات متحده، استرالیا، کانادا، غنا، جامائیکا، مالاوی، نیوزلند، نیجریه، پاکستان، سنگاپور، آفریقای جنوبی، اوگاندا، زامبیا و زیمباوه در دسترس است.

قیمت: Llama 3 به صورت رایگان در دسترس است.

6 -Inflection Pi

7 جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

  • بهترین گفت و گو کننده

Pi از Inflection AI ممکن است در مورد قطعه کد و مواد تحقیقاتی کمک زیادی به شما نکند، اما با شما صحبت خواهد کرد. در حالی که بیشتر ربات‌های چت با چت‌های جدید برای هر جلسه شروع می‌شوند، Pi پاسخ‌های رشته‌ای دارد. برای دسترسی آسان، تمام موضوعات خود را در پانل سمت چپ مشاهده خواهید کرد. بخش Discover شامل اعلان‌های متعدد مربوط به بهره‌وری، مشاوره روابط، فلسفه و موارد دیگر است.

قیمت: Pi به صورت رایگان در دسترس است. نیازی به ثبت نام یا ایجاد حساب کاربری ندارید.

7- Google Gemini

7 جایگزین ChatGPT که می‌توانید رایگان استفاده کنید

  • چت ربات هوش مصنوعی دوستانه با ادغام گوگل

Google Gemini با نام Bard شروع به کار کرد و به یک ربات چت دوستانه با پیشرفت های قابل توجه تبدیل شد و به نوعی بهترین جایگزین chatgpt است. برای جستجوی اطلاعات، نوشتن کد و تجزیه و تحلیل داده ها، ورودی های متن، تصویر و صدا را می پذیرد. دسترسی مستقیم به نتایج جستجوی گوگل را دارد. محصول Google با Gmail، Maps، Sheets و Docs ادغام می‌شود.

با این حال، Gemini دارای قابلیت های محدودی برای ایجاد تصویر است. گزینه های ویرایش را ارائه نمی دهد و فقط تصاویر را در قالب مربع تولید می کند. اشکال دیگر این است که تصاویری از افراد ایجاد نمی کند.

قیمت: Gemini برای همه کاربران دارای حساب Google رایگان است. Gemini Advanced همراه با طرح Gemini One AI Premium با قیمت 19.99 دلار عرضه می شود. این امکان دسترسی به نسل بعدی 1.5 Pro، یک پنجره زمینه 1 میلیون رمزی و ویژگی های انحصاری را فراهم می کند.

از بهترین جایگزین chatgpt و ابزارهای هوش مصنوعی به طور کامل استفاده کنید

در حالی که ChatGPT یکی از محبوب‌ترین ربات‌های چت هوش مصنوعی است، می‌توانید بهترین جایگزین chatgpt را که ممکن است برای موارد استفاده خاص بهتر عمل کنند، کشف کنید. به عنوان مثال، Google Gemini به عنوان یک رقیب شایسته ظاهر شده است. در حالی که استفاده از هوش مصنوعی بحث برانگیز است، تأثیر آن غیرقابل انکار است. درباره فناوری هوش مصنوعی بیشتر بیاموزید تا بدانید شبکه های عصبی چگونه سیستم های هوش مصنوعی رایانه ای را آموزش می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram