این قابلیت‌ مهم از اندروید ۱۴ حذف شد

اندروید ۱۴

گوگل در اندروید ۱۴ قابلیت نگه‌داشتن طولانی انگشت روی آیکون در صفحه‌ی اصلی برای مشاهده‌ی سریع اعلان‌های برنامه‌ها را حذف کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، در اندروید ۱۳ با نگه‌داشتن طولانی انگشت روی آیکون برنامه در صفحه‌نمایش اصلی، می‌توانستید هرگونه اعلان موجود از آن برنامه را مشاهده کنید. در‌صورت وجود بیش از یک اعلان، تنها یکی به‌طور کامل و در گوشه‌ی آن تعداد اعلان‌های دیگر نیز نمایش داده می‌شد. علاوه‌بر باز‌کردن آن از‌طریق این روش، شما می‌توانستید آن را با کشیدن به چپ لغو کنید.

این ویژگی زمانی مفید بود که بخش اعلان‌های شما مملو از هشدار بود؛ در‌حالی‌که این قابلیت با اعلان نقطه جا‌به‌جا می‌شد. در اندروید ۱۴، با نگه‌داشتن طولانی انگشت روی آیکون، تنها می‌توانید میان‌برها، اطلاعات، متوقف‌کردن و ابزارک‌های برنامه را مشاهده کنید.

در‌واقع، اکنون که اعلان‌ها دیگر در آن‌جا نمایش داده نمی‌شوند، گوگل این کار را انجام داده است که این سه میان‌بر به‌جای ترکیب‌شدن با‌هم به‌صورت فهرستی کامل و جداگانه در بالا نمایش داده شوند. تیم اندروید بی‌شک تصمیم گرفته است اعلان‌ها را حذف و سپس فهرست بلند را معرفی کند.

این تغییر در طول برنامه‌ی بتای اندروید ۱۴ در تابستان مطرح شد. در ماه آگوست، گوگل اعلام کرد که حذف اعلان‌ها اقدامی جدید است و اصلاح نخواهد شد. هیچ دلیلی برای این تغییر ذکر نشده؛ اما شرکت احتمالاً آمار استفاده را در نظر گرفته است. با انتشار نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۴ روی گوشی‌های پیکسل گوگل در ماه گذشته، بیش از صد نظر جدید برای بازگرداندن این قابلیت ارسال شده است.

کاربران می‌گویند که دلیل حذف این ویژگی را متوجه نشده‌اند و هرگز از منوِ برنامه برای چیزی به‌جز میان‌برها و دسترسی سریع به صفحه‌ی اطلاعات برنامه استفاده نکرده‌اند. احتمالاً بیشتر کاربران کاملاً به بخش اعلان‌ها متکی هستند. با‌این‌حال، به‌نظر می‌رسد که گوگل واقعاً تغییرات درخورتوجهی را در منوِ نگه‌داشتن طولانی برنامه در اندروید ۱۴ اعمال نکند؛ بنابراین، بازگرداندن اعلان‌ها به‌نظر نمی‌رسد که موجب اختلال زیادی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.