اپل برنامه Beeper Mini را مسدود کرد

Beeper Mini

برنامه Beeper Mini  که به عنوان راه حلی آسان برای استفاده از iMessage در گوشی‌های اندروید عرضه شده بود، در روز جمعه و تنها چند روز پس از عرضه‌اش، با چالش‌های فنی روبرو شد. کاربران ناگهان امکان ارسال یا دریافت پیام‌های حباب آبی را از دست دادند.

به‌گزارش تک‌ناک ،این مشکلات در طول روز تشدید شدند و گزارش‌های فراوانی در ساب‌ردیت Beeper به اشتراک گذاشته شد. کاربران گزارش دادند که تا پایان روز جمعه، قادر به فعال‌سازی شماره‌های تلفن خود با استفاده از Beeper Mini نبودند. این امر نشان‌دهنده احتمال بسته شدن راه‌های دسترسی به اپلیکیشن توسط Apple است.

برنامه Beeper Mini نتیجه تلاشی جامع برای مهندسی معکوس پروتکل پیام‌رسانی اپل بود. دانش‌آموز دبیرستانی 16 ساله توانست با موفقیت این کار را انجام دهد و مدتی همه‌چیز بدون مشکل کار می‌کرد. این تلاش اساس برنامه جدیدی شده که نیازمند اشتراک ماهانه 2 دلار است.

کوین نلسون از Snazzy Labs ویدئویی را منتشر کرد که جزئیات فنی را پوشش می‌دهد. در میان توسعه‌دهندگان و کاربران Beeper، به‌نظر می‌رسید که مسدود‌کردن برنامه اندروید برای اپل آن‌قدر سخت خواهد بود که اپل این زحمت را به خود نخواهد داد. بااین‌حال، انجام این کار ظاهراً آسان‌تر از آن چیزی بوده است که دیگران انتظار داشته‌اند.

این موضوع عاملی بسیار مهم برای برنامه‌های Beeper است. شرکت امیدوار بود که Beeper Mini را به برنامه پیام‌رسان کاملی تبدیل کند که در‌نهایت RCS و SMS را پشتیبانی کند؛ اما این موضوع تلاش‌های Beeper را به‌شدت مختل کرده است.

digikala

در پاسخ به این موضوع، مدیر‌عامل Beeper، اریک میگیکوفسکی، به مسدود‌شدن موفقیت‌آمیز Beeper Mini به‌دست اپل اعتراف نکرده است. او می‌گوید:

اگر مسدود‌سازی از سوی اپل باشد، بزرگ‌ترین سؤال این است که اگر اپل واقعاً به حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون خود اهمیت می‌دهد، چرا از سرویسی که به کاربران خود امکان ارسال پیام‌های رمزنگاری‌شده به کاربران اندروید را می‌دهد، به‌جای استفاده از پیامک‌های غیرامن استفاده می‌کنند؟

تلاش‌های قبلی برای قرار‌دادن iMessage در اندروید مانند برنامه اصلی Beeper شامل سامانه‌های پیچیده با مک‌های از راه دور وارد‌شده به حساب کاربری اپل بوده است. شرکت Nothing اخیراً تلاش کرده است تا iMessage را به تلفن هوشمند جدید خود بیاورد؛ اما این طرح به‌دلیل نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی به‌سرعت متوقف شد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.