عینک‌های AR اپل با تأخیر عرضه می‌شوند

عینک‌های AR اپل با تأخیر عرضه می‌شوند

اپل در حال کار روی عینک‌های AR (واقعیت افزوده) است؛ اما به‌نظر می‌رسد تا عرضه‌ی آن‌ها زمان زیادی باقی مانده باشد.

به‌گزارش تک‌ناک، هفته‌ی گذشته گزارش‌های تأیید‌نشده‌ای ادعا می‌کردند که اپل به‌جای تولید جانشین تمام‌عیار هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو، روی نسخه‌ی ارزان‌تری از این دستگاه برای عرضه‌ی احتمالی در اواخر سال ۲۰۲۵ تمرکز کرده است. حالا خبرهایی به گوش می‌رسد که این شرکت توسعه‌ی عینک‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده را دوباره آغاز کرده است.

در سال ۲۰۱۹، شایعات تأیید‌نشده‌ای وجود داشت که اعلام می‌کرد اپل در حال کار روی عینک‌های AR برای عرضه در سال ۲۰۲۳ است. شایعات دیگری در سال ۲۰۲۲، ادعا می‌کردند که عینک‌های AR اپل در سال ۲۰۲۴ عرضه خواهند شد. حالا که اولین هدست واقعیت ترکیبی Vision Pro از ماه فوریه برای فروش دردسترس قرار گرفته است، مارک گرمن از بلومبرگ در خبرنامه‌ی Power On خود ادعا می‌کند که اپل تلاش‌های خود را برای تولید عینک‌های مبتنی‌بر واقعیت افزوده تجدید کرده است.

بااین‌حال، گرمن با استناد به منابعی که نامشان فاش نشده است، می‌گوید که ساخت این محصولات هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. او می‌گوید که فکر نمی‌کند اپل این محصول جدید را در آینده‌ی نزدیک روانه‌ی بازار کند. بسیاری از افراد عینک‌های AR را به‌عنوان راهی برای ارائه‌ی ویژگی‌های شبیه به گوشی‌های هوشمند در هدست پوشیدنی می‌دانند که حجم و سنگینی هدست‌های واقعیت ترکیبی سنتی مانند ویژن پرو یا دستگاه‌های خانواده متا کوئست را ندارد.

به‌نقل از نئوین، عینک‌های هوشمند متا ری‌بن که اکنون در بازار موجود است، شامل دوربینی داخلی است که به گوشی هوشمند شما متصل می‌شود. متا نیز اشاره کرده است که در حال‌ کار روی محصول عینک‌های AR پیشرفته‌تری برای آینده است. دراین‌بین، شرکت دیگری به نام XREAL خانواده‌ای از عینک‌های AR را تولید کرده است. این عینک‌ها نیز مانند سایر عینک‌های ذکرشده، به تلفن‌های هوشمند متصل می‌شوند.

هفته‌ی گذشته، XREAL محصول جدید خود با نام XREAL Beam Pro را رونمایی کرد. Beam Pro تبلتی اندرویدی به‌اندازه‌ی گوشی هوشمند است که به‌طور خاص برای استفاده با عینک‌های AR این شرکت طراحی شده و قرار است در ماه جولای عرضه شود. با اینکه اپل احتمالاً در سال‌های آینده روی محصول خود کار خواهد کرد، همچنان پیگیری و مشاهده‌ی روند توسعه‌ی عینک‌های AR شرکت‌های متا و XREAL در آینده جالب توجه خواهد بود.

این نوشته در گجت ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram