احتمال رونمایی برنامه مدیریت رمزعبور در رویداد WWDC اپل

احتمال رونمایی برنامه مدیریت رمزعبور در رویداد WWDC اپل

طبق تازه‌ترین خبرها، اپل ممکن است در کنفرانس WWDC 2024 اپلیکیشنی اختصاصی برای مدیریت رمزهای عبور معرفی کند.

به‌گزارش تک‌ناک، تنها چند روز تا ۲۱ خرداد و برگزاری کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان WWDC 2024 اپل باقی مانده است. انتظار می‌رود در این رویداد، اپل نسل بعدی سیستم‌عامل‌های خود برای آیفون، آیپد، مک و سایر دستگاه‌ها را رونمایی کند. بر‌اساس گزارش جدیدی از مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ، اپل ممکن است برنامه‌ی اختصاصی مدیریت رمز‌عبور به نام «Passwords» را نیز در iOS 18 و iPadOS 18 و macOS 15 معرفی کند. این تصمیم می‌تواند به‌معنای ورود اپل به عرصه‌ی رقابت با شرکت‌هایی مانند LastPass و 1Password و Dashlane باشد.

به‌نقل از گیزموچاینا، در‌حال‌حاضر، آیفون و آیپد و مک‌های اپل قابلیت مدیریت رمز‌عبور را دارند. با‌این‌حال، این قابلیت از بخش تنظیمات (Settings) دسترسی سرراستی ندارد و رسیدن به آن نیازمند طی‌کردن فرایندی سه‌مرحله‌ای است. معرفی برنامه‌ی مجزا برای مدیریت رمز‌عبور این مشکل را حل و دسترسی به این قابلیت را برای کاربران، به‌ویژه کاربران جدید اکوسیستم اپل، آسان‌تر می‌کند.

قابلیت مدیریت رمزعبور فعلی در تنظیمات، امکان ذخیره‌سازی نام کاربری، رمز‌عبور، پشتیبانی از کدهای یک‌بار‌مصرف، اشتراک‌گذاری رمز‌عبور و… را فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها در برنامه‌ی اختصاصی Passwords نیز در‌دسترس خواهند بود و با سرویس کلیدهای ابری (iCloud Keychain) اپل کار خواهد کرد که اعتبارنامه‌ها را در تمامی دستگاه‌های اپل همگام‌سازی می‌کند.

گرمن گزارش می‌دهد که برنامه‌ی Passwords ورودهای کاربر را در دسته‌هایی مانند حساب‌های کاربری و شبکه‌های وای‌فای و کلیدهای عبور (Passkeys) سازمان‌دهی می‌کند. این برنامه با دستگاه‌های ویندوزی و هدست واقعیت ترکیبی Vision Pro نیز سازگار خواهد بود.

گفته می‌شود برنامه‌ی مذکور از کدهای تأییدیه و عملکردهایی مشابه با Google Authenticator پشتیبانی می‌کند. علاوه‌بر‌این، امکان وارد‌کردن رمز‌عبور از سایر سرویس‌ها مانند LastPass و 1Password به برنامه‌ی Passwords وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram