مایکروسافت ورک‌اسپیس اج مبتنی‌بر بینگ را معرفی می‌کند

مایکروسافت ورک‌اسپیس اج مبتنی‌بر بینگ را معرفی می‌کند

مایکروسافت قابلیت جدیدی معرفی کرده است که با کمک آن می‌توان ورک‌اسپیس اج را به‌صورت خودکار با استفاده از هوش مصنوعی موتور جست‌وجوی بینگ ایجاد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت اخیراً به‌صورت پنهانی سند پشتیبانی مرورگر اج را به‌روزرسانی کرده است تا جزئیات بیشتری از ورک‌اسپیس اج مبتنی‌بر هوش مصنوعی بینگ (Bing AI-generated Edge Workspaces) ارائه دهد. مایکروسافت در به‌روزرسانی مذکور هدف و کاربرد این قابلیت جدید را توضیح و محدودیت‌ها و سایر نکات مربوط به آن را شرح داده است.

درحال‌حاضر، مرورگر اج دو گزینه برای ورک‌اسپیس مبتنی‌بر هوش مصنوعی دارد که یکی به‌طور خاص برای موتور جست‌وجوی بینگ و دیگری به‌احتمال زیاد برای سایر موتورهای جست‌وجو کاربرد دارد. مایکروسافت آزمایش این قابلیت‌ها را از دسامبر سال گذشته آغاز کرده است.

براساس گزارش نئووین، مایکروسافت تأکید کرده است که ورک‌اسپیس اج هیچ‌کدام از عبارات جست‌وجوی کاربران را ذخیره نمی‌کند و این قابلیت با پیروی از دستورالعمل‌های «هوش مصنوعی مسئولانه» (RAI) مایکروسافت توسعه یافته است. قابلیت ورک‌اسپیس ابتدا در اکتبر ۲۰۲۲ برای کاربران سازمانی و سپس در آوریل ۲۰۲۳ به‌عنوان پیش‌نمایش برای کاربران عادی دردسترس قرار گرفت.

امکان ایجاد ورک‌اسپیس اج به‌صورت خودکار با استفاده از هوش مصنوعی موتور جست‌وجوی بینگ وجود دارد. هنگامی‌که با بینگ جست‌وجو می‌کنید، ممکن است با گزینه‌ی ایجاد ورک‌اسپیس اج جدید مواجه شوید. مرورگر اج از عبارت جست‌وجوی شما برای پیشنهاد گروه‌های تب و وب‌سایت‌های مرتبط استفاده می‌کند. شایان ذکر است که ورک‌اسپیس مایکروسافت اج اطلاعات مربوط به عبارت جست‌وجوی شما را ذخیره نمی‌کند.

اگر در مرورگر اج وارد حساب کاربری خود شوید و در وب‌سایت بینگ جست‌وجو کنید، ممکن است در صفحه‌ی نتایج جست‌وجو، ویجتی را مشاهده کنید که در‌صورت مرتبط‌بودن موضوع جست‌وجو با فهرست محدودی از عبارات کلیدی، امکان ایجاد ورک‌اسپیس اج جدید را برایتان فراهم می‌کند. اگر انتخاب کنید که «ورک‌اسپیس» را باز کنید، پنجره‌ای جدید برای موضوع مدنظر شما ایجاد می‌شود. این پنجره شامل تب‌های مرتبط بر هوش مصنوعی است که به‌طور خودکار باز و در گروه‌های تب سازمان‌دهی شده‌اند.

درحال‌حاضر، فهرست محدودی از عبارات جست‌وجو وجود دارد که با تایپ‌کردن آن‌ها در بخش جست‌وجوی بینگ، گزینه‌ی ایجاد ورک‌اسپیس مبتنی‌بر هوش مصنوعی را مشاهده خواهید کرد. یکی از محدودیت‌های داشتن مجموعه‌ی ثابتی از عبارات جست‌وجو این است که گزینه‌ای برای ایجاد ورک‌اسپیس برای عبارات ناموجود در این مجموعه نخواهد بود.

همچنین، پس از ایجاد ورک‌اسپیس نمی‌توانید تب‌های بیشتری را به‌صورت خودکار با هوش مصنوعی به آن اضافه کنید؛ اما امکان افزودن دستی تب‌ها وجود دارد. اگرچه عبارات جست‌وجو از قبل بررسی می‌شوند، همچنان احتمال کمی وجود دارد که نتایج نمایش‌داده‌شده با موضوع مدنظر مطابقت نداشته باشند.

وجود فهرست مشخص از عبارات جست‌وجوی زیرپوشش، این اطمینان را می‌دهد که ورک‌اسپیس‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی فقط برای آن عبارات ایجاد شوند. این کار باعث افزایش احتمال مفید و مرتبط‌بودن ورک‌اسپیس با موضوع جست‌وجو می‌شود و درعین‌حال تضمین می‌کند که عبارت جست‌وجوی مضری به ایجاد ورک‌اسپیس منجر نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram