اپل سرانجام RCS را به آیفون می‌آورد

RCS

با iOS 18 بالاخره پشتیبانی از RCS در برنامه‌ی Messages به آیفون آمد. این استاندارد جدید جایگزین SMS (پروتکل ارتباطی پیش‌فرض بین گوشی‌های اندرویدی با آیفون) خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل پس از سال‌ها سرانجام پشتیبانی از RCS یا Rich Communication Services را با iOS 18 به آیفون می‌آورد. این اتفاق پس از سال‌ها درخواست و پیگیری کاربران و فشار اتحادیه‌ی اروپا رخ می‌دهد.

هنوز اطلاعات زیادی از نحوه‌ی عملکرد RCS در iOS 18 در‌دسترس نیست؛ اما وب‌سایت اپل تصویری از رابط کاربری آن را منتشر کرده است. در این تصویر، عبارت RCS در‌ کادر نوشتن پیام نشان داده شده است که از اتصال RCS حکایت می‌کند.

در‌حال‌حاضر، زمانی‌که کاربران iOS و اندروید برای یکدیگر پیام ارسال می‌کنند، از SMS استفاده می‌شود که به‌معنی کیفیت کمتر عکس‌ها و ویدئوها , پیام‌های کوتاه‌تر و فقدان رمزگذاری سرتاسری است. این موضوع باعث می‌شود تا پیام‌های کاربران اندروید در چت‌های iMessage با حباب‌های سبز نمایش داده شوند و مشکلات متعددی به‌وجود آید.

ios 18

RCS جایگزینی پیشرفته برای SMS است که امکاناتی مانند نشانگر تایپ، رسید خوانده‌شدن، ارسال پیام‌های طولانی‌تر و اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئوها با کیفیت بهتر را فراهم می‌کند. RCS در پنج سال گذشته به‌طور گسترده در گوشی‌های اندرویدی و اپراتورهای تلفن‌همراه در ایالات متحده پذیرفته شده است؛ اما اپل تاکنون از پشتیبانی از آن خودداری کرده بود.

با ورود RCS به iOS 18، برخی از این ویژگی‌های iMessage درنهایت در چت‌های بین‌پلتفرمی نیز دردسترس خواهند بود. اگرچه به‌نظر می‌رسد فشارهای تبلیغاتی گوگل و سامسونگ برای پذیرش RCS بی‌تاثیر نبوده است، عامل اصلی این اتفاق، احتمالاً ترس اپل از جریمه‌های اتحادیه اروپا به‌دلیل انطباق‌نداشتن با قوانین مربوط به رقابت بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.