اپل اواخر امسال ChatGPT را به‌‌رایگان به سیری اضافه می‌کند

اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی (WWDC) خود، از همکاری با شرکت OpenAI برای ادغام چت‌بات ChatGPT در سیری خبر داد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در کنفرانس WWDC 2024 اعلام کرد که با OpenAI برای ادغام ChatGPT در دستیار صوتی سیری همکاری می‌کند. این موضوع به کاربران iOS و iPadOS و macOS اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حساب کاربری و به‌رایگان به قابلیت‌های ChatGPT، از‌جمله درک تصویر و سند، دسترسی داشته باشند.

ورج می‌نویسد که این قابلیت در اواخر سال جاری دردسترس تمامی کاربران لپ‌تاپ‌ها و گوشی‌ها و تبلت‌های اپل قرار خواهد گرفت. همچنین، اپل تضمین کرده است که هیچ‌کدام از درخواست‌های کاربران با ChatGPT ذخیره نخواهد شد. این چت‌بات محبوب با ابزارهای نوشتاری سراسری اپل نیز ادغام خواهد شد.

این همکاری که مدت‌ها مورد‌انتظار بود، هم‌سو با تلاش‌های اپل برای تقویت هوش مصنوعی در محصولات خود و رقابت با سایر شرکت‌های بزرگ فناوری شکل گرفته است. پیش‌از‌این، اپل با هر دو شرکت گوگل و OpenAI برای ادغام فناوری هوش مصنوعی آن‌ها در سیستم‌عامل‌هایش مذاکره کرده بود؛ اما در‌نهایت این OpenAI بود که موفق شد با کوپرتینویی‌ها قرارداد منعقد کند.

بعد از معرفی دستیار صوتی GPT-4o شرکت OpenAI در هفته‌های اخیر، گمانه‌زنی‌هایی وجود داشت که این دستیار که به‌دلیل شباهت عجیب‌و‌غریب به صدای اسکارلت جوهانسون در فیلم «Her» با انتقادهای بی‌سابقه‌ای مواجه شده بود، با هدف نمایش چگونگی بهبود دستیار صوتی سیری اپل با استفاده از تکنولوژی OpenAI ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.