اپل برای استفاده از GPT-4o در سیری هزینه‌ای نمی‌پردازد

اپل برای استفاده از GPT-4o در سیری هزینه‌ای نمی‌پردازد

به‌ادعای مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ، اپل برای استفاده از چت‌بات GPT-4o در دستیار صوتی سیری هیچ پولی به شرکت OpenAI پرداخت نخواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در کنفرانس WWDC 2024 از همکاری جدیدش با OpenAI برای ادغام GPT-4o در سیری خبر داد. این دستیار مجازی به‌روز ‌شده که در iOS 18 و iPadOS 18 و macOS Sequoia گنجانده شده است، از اواخر سال جاری با قدرت پاسخ‌گویی مستقیم GPT-4o دردسترس عموم کاربران خواهد گرفت.

بااین‌حال، به‌گفته‌ی مارک گرمن، خبرنگار بلومبرگ، اپل در معامله با OpenAI برای استفاده از چت‌بات GPT-4o هیچ پولی پرداخت نکرده است. منابع آگاه از این همکاری می‌گویند اپل معتقد است تبلیغ برند و فناوری OpenAI ارزش بیشتری از پرداخت نقدی دارد.

سران OpenAI بر این باورند که افزایش تعداد کاربران اپل که از ChatGPT استفاده می‌کنند، می‌تواند به افزایش ثبت‌نام برای اشتراک ماهانه‌ی ۲۰ دلاری سرویس ChatGPT Plus منجر شود. ناگفته نماند که اپل ممکن است به‌عنوان شریک، درصدی از این مبلغ را دریافت کند.

طبق گزارش نئووین، درحالی‌که پشتیبانی از ChatGPT برای پاسخ به درخواست‌های بی‌شمار Siri می‌تواند هزینه‌های محاسباتی درخورتوجهی را برای OpenAI به‌همراه داشته باشد، این پلتفرم همچنان قابلیت‌های ایجاد جریان‌های درآمدی جدید را دارد.

اپل قصد دارد از شرکایی مانند گوگل برای ویژگی‌هایی که به‌واسطه‌ی فناوری‌های هوش مصنوعی خود از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، سهم درآمدی دریافت کند تا درآمد حاصل از تبلیغات جست‌وجوی گوگل را جبران کند.

شایان ذکر است که در ابتدا قابلیت‌های بهبودیافته‌ی هوش مصنوعی فقط به زبان انگلیسی در‌دسترس خواهد بود؛ هرچند سال آینده زبان‌های بیشتری پشتیبانی خواهند شد‌. علاوه‌بر ChatGPT برای سیری، اپل قصد دارد چت‌بات‌های دیگری را نیز ارائه دهد. اگرچه ادعا می‌شد که اپل برای استفاده از جمنای با گوگل در حال مذاکره بوده است، این شایعه هرگز تأیید نشد.

چت‌بات ChatGPT با قابلیت‌های صوتی GPT-4o همچنان به‌عنوان برنامه‌ای مستقل برای تمامی کاربران دستگاه‌های اپل به‌رایگان در‌دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram