تحولی شگفت‌انگیز در سیری با ادغام هوش مصنوعی در iOS 18

سیری

دستیار صوتی سیری در iOS 18 با ChatGPT ارتقا می‌یابد و به‌روزرسانی می‌شود تا پاسخ‌ها را بهبود ببخشد و ویژگی‌های جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی را ارائه دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در به‌روزرسانی جدید سیستم‌عامل iOS 18، دستیار صوتی سیری را با اتکا به هوش مصنوعی قدرتمندتر از همیشه کرده است. این دستیار محبوب با ظاهری تازه و درک و پاسخ‌گویی بهتر به دستورهای صوتی و ادغام با مدل هوش مصنوعی ChatGPT شرکت OpenAI، گامی بلند در جهت ارائه‌ی خدماتی نوآورانه برمی‌دارد.

به‌نوشته‌ی ورج، برخی از این ویژگی‌ها که در رویداد WWDC 2024 اپل معرفی شدند، از طریق «هوش اپل» (Apple Intelligence) ارائه می‌شوند که سیستم هوش مصنوعی شخصی جدید این شرکت با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی است. اپل ادعا می‌کند این سیستم می‌تواند به نیابت از کاربران، اقداماتی را در برنامه‌ها کنترل کند. اپل می‌گوید که برای سیری این اقدامات شامل مواردی مانند بازیابی اطلاعات از ایمیل‌های کاربر می‌شود.

سیری اپل

اپل می‌گوید طراحی به‌روزرسانی‌شده‌ی سیری باعث می‌شود تا این دستیار در سراسر دستگاه برجسته‌تر باشد. هنگام استفاده یک نوار چند رنگ درخشان دور صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود. سیری در درک کاربران هنگامی‌که حین صحبت با دستیار روی کلمات خود گیر می‌کنند، باید تواناتر باشد و بتواند ارتباط گفت‌وگو را بین درخواست‌ها حفظ کند. به‌عنوان مثال، پس از ارائه‌ی اطلاعات آب‌و‌هوا‌ی مکان خاص، رویدادی را برای همان مکان تنظیم کند.

کاربران صرفاً با توصیف برنامه یا ویژگی‌ای که می‌خواهند از آن استفاده کنند، می‌توانند درخواست‌هایی را ارائه دهند. سیری می‌تواند اطلاعات مرتبط با آن قابلیت را درک و دریافت کند. علاوه‌بر‌این، کاربران به‌زودی می‌توانند با دو بار ضربه‌زدن روی پایین صفحه‌نمایش، سؤالات و درخواست‌های خود را برای سیری تایپ کنند و با تایپ‌کردن یا دستورهای صوتی به آن اقدامات ادامه دهند.

سیری اپل ios18

کوپرتینویی‌ها می‌گویند که «هوش اپل» به سیری «آگاهی از روی صفحه» می‌دهد تا بتواند بر‌اساس موارد نشان‌داده‌شده روی صفحه اقدام و آن‌ها را درک کند. این قابلیت به سیری اجازه می‌دهد تا زمانی‌که شخص با اطلاعات جدیدش برای کاربر پیام می‌فرستد، کارهایی مانند به‌روزرسانی آدرس در کارت مخاطب را انجام دهد. توانایی سیری برای انجام «صدها» اقدام درون‌برنامه‌ای به آن اجازه می‌دهد تا وظایف پیچیده را از‌طریق دستورهای صوتی کاملاً انجام دهد.

درباره‌ی ادغام ChatGPT، اپل می‌گوید که سیری خواهد توانست از تخصص ChatGPT زمانی‌که ممکن است برایتان مفید باشد، استفاده کند؛ مانند زمانی‌که از آن برای گرفتن مشاوره درباره‌ی دستور پخت غذا سؤال می‌کنید. سیری از کاربران می‌پرسد که آیا می‌تواند برای تکمیل درخواست از ChatGPT استفاده کند یا خیر و در‌صورت موافقت کاربر، آن اطلاعات را مستقیماً روی صفحه‌ی دستگاه نمایش می‌دهد.

انتظار می‌رود ادغام ChatGPT با سیری در اواخر سال جاری به‌طور کامل انجام شود؛ در‌حالی‌که ویژگی‌های جدید سیری که با «هوش اپل» پشتیبانی می‌شوند، پاییز امسال در نسخه‌ای آزمایشی برای iOS 18 در ایالات متحده در‌دسترس قرار خواهند گرفت.

اگرچه توانایی سیری در پاسخ به دستورها یا سؤال‌های شفاهی هنگام معرفی آن روی آیفون 4S در سال ۲۰۱۱ چشمگیر بود، فقدان پیشرفت‌های بعدی باعث شده است که این دستیار احساس ایده‌ای به‌دست فراموشی سپرده‌شده را القا کند.

در همین حال، محصولاتی مانند ChatGPT شرکت OpenAI و Gemini گوگل نشان داده‌اند که ابزارها و سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند کارهای بیشتری  انجام دهند. به‌نظر می‌رسد با ارتقای هوش مصنوعی سیری و ادغام ChatGPT، این دستیار محبوب اپل بار‌دیگر جانی تازه می‌گیرد و آماده‌ی ارائه‌ی خدماتی نوین و کارآمد به کاربران خود می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.