ایسوس کنسول بازی ROG Ally X را اواخر سال ۲۰۲۴ رونمایی می کند

شرکت ایسوس به‌زودی جدیدترین کنسول بازی دستی خود، یعنی ROG Ally X را رونمایی خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، یک سال پیش، ایسوس با معرفی ROG Ally اعلام کرد که وارد بازار کامپیوترهای قابل‌حمل گیمینگ شده است.

این محصول مبتنی‌بر ویندوز ۱۱، صفحه‌نمایشی هفت‌اینچی داشت و اولین کامپیوتر شخصی با پردازنده Ryzen Z1 Extreme شرکت AMD به‌شمار می‌رفت که برای دستگاه‌هایی مانند ROG Ally ساخته شده بود.

به‌نقل از ورج، حالا ایسوس قرار است اواخر امسال نسخه‌ ارتقایافته‌ ROG Ally را عرضه کند. این نسخه که Asus ROG Ally X نام دارد، همان صفحه‌نمایش و پردازنده‌ Ryzen Z1 Extreme به‌کاررفته در نسخه قبلی را حفظ خواهد کرد. با‌این‌حال، به‌نظر می‌رسد تغییرات آن به‌اندازه‌ای است که حتی دارندگان نسخه ROG Ally را نیز به فکر ارتقا به مدل جدید بیندازد.

نئووین می‌نویسد گزارش‌ها حاکی از آن هستند که بزرگ‌ترین تغییر در کنسول بازی دستی ایسوس باتری بزرگ‌تر تعبیه‌شده در ROG Ally X است. جزئیات دقیقی از میزان این افزایش ظرفیت در‌دسترس نیست؛ اما به‌نقل از شان ین، معاون ارشد اجرایی ایسوس، این شرکت به‌دنبال افزایش ظرفیت ۳۰ تا ۴۰ درصدی نیست؛ بلکه به‌دنبال افزایش بیشتر از آن است.

ضعیف‌بودن باتری بزرگ‌ترین مشکلی بود که بسیاری از منتقدان درباره‌ ROG Ally اصلی مطرح کردند. در‌حالی‌که باتری ROG Ally X بزرگ‌تر خواهد بود، باعث سنگین‌تر‌شدن آن درمقایسه‌با مدل اولیه نیز می‌شود. از دیگر تغییرات ROG Ally X می‌توان به رم بیشتر (درمقایسه‌با ۱۶ گیگابایت رم نسخه‌ اولیه) اشاره کرد که مقدار دقیق آن مشخص نیست.

همچنین، این دستگاه از SSDهای M.2 2280 برای ارتقای فضای ذخیره‌سازی پشتیبانی خواهد کرد. این در حالی است که مدل اولیه از SSDهای M.2 2230 با ابعاد کوچک‌تر و دسترسی دشوارتر استفاده می‌کرد. ROG Ally X به ماژول‌های جوی‌استیکی قابل‌تعویض و قابل‌ارتقا نیز مجهز خواهد بود.

قیمت دقیق دستگاه جدید ایسوس هنوز مشخص نشده است؛ ولی تمام این تغییرات باعث می‌شود تا قیمت ROG Ally X گران‌تر از قیمت ۶۹۹/۹۹ دلاری نسخه‌ اولیه‌ ROG Ally باشد. نسخه‌ اولیه‌ ROG Ally همچنان فروخته خواهد شد؛ ولی با عرضه ROG Ally X، ممکن است قیمتش کاهش پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.