قیمت بیت کوین به کمترین ارزش خود در یک ماه گذشته رسید

قیمت بیت کوین به کمترین ارزش خود در یک ماه گذشته رسید

روز گذشته، بهای بیت کوین با ثبت کندل نزولی دیگری به کمترین میزان در یک ماه اخیر رسد و تا محدوده‌ی ۶۵ هزار دلار سقوط کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، با افت بهای بیت کوین که عنوان لوکوموتیو بازار رمزارزها را یدک می‌کشد، آلت‌کوین‌ها نیز به رنگ خون نشستند. از میان این جمع می‌توان به فایل‌کوین و نیر پروتکل اشاره کرد که بیش از همه دچار افت قیمت شدند. بیت کوین، طلایه‌دار بازار رمزارزها، هفته‌ی کاری اخیر را با ثبت کندلی سبزرنگ آغاز کرد و توانست تا محدوده‌ی ۷۰ هزار دلار هم پیشروی کند.

بااین‌حال، در روزهای میانی هفته با بدبینی فعالان بازار درقبال انتشار آمار داده‌های اشتغال و شاخص مصرف‌کنندگان آمریکا (CPI) و ترس فزاینده‌ی آن‌ها از تثبیت نرخ بهره، بهای این رمزارز تا محدوده‌ی ۶۶ هزار دلار کاهش یافت.

مطابق گزارش پایگاه کریپتوپوتیتو، با انتشار ارقام شاخص قیمتی مصرف‌کنندگان، بهای بیت کوین باردیگر روی مدار افزایش قرار گرفت و تا محدوده‌ی ۷۰ هزار دلار پیش رفت؛ اما دوباره نتوانست در‌برابر فشار فروشندگان مقاومت کند و تا محدوده‌ی ۶۷ هزار دلار افت پیدا کرد.

از قرار معلوم درحال‌حاضر، خرس‌ها عنان بازار را در دست دارند و توانسته‌اند قیمت بیت کوین را تا محدوده‌ی ۶۵ هزار دلار پایین بکشند. آمار و ارقام برگرفته از پایگاه‌های معتبر نیز حاکی از آن است که نوسان‌های چند روز اخیر بیت کوین باعث شده است تا دست‌کم ۲۰۰ میلیون دلار از موجودی هزاران حساب معاملاتی لیکویید شود.

قیمت بیت کوین

ناگفته نماند که ارزش بازار بیت کوین نیز تا حوالی ۱٫۳ تریلیون دلار کاهش یافت؛ اما سلطه یا سهم کلی آن از بازار همچنان بیش از ۵۱ درصد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram