قیمت بیت کوین با سقوطی آزاد به زیر ۵۴هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین با سقوطی آزاد به زیر ۵۴هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین با سقوط پیاپی به نواحی زیرین محدوده‌ ۵۴ هزار دلار سقوط کرد؛ رخدادی که باعث شد هزاران موقعیت معاملاتی به ارزش دست‌کم ۶۷۰ میلیون دلار لیکویید شود.

به‌گزارش تک‌ناک، بیت کوین،‌ پادشاه رمزارزها همچنان با شیبی نزولی در حال رسیدن به کف‌های قیمتی پایین‌تر است و امروز ۵ ژوئیه حتی تا آستانه ۵۴,۰۰۰ دلار نیز افت کرد.

این رمزارز درحال‌حاضر در محدوده‌ی قیمتی ۵۴,۲۰۰ دلار دادوستد می‌شود که کمترین سطح مشاهده‌شده برای این رمزارز طی ۵ ماه اخیر است.

به‌نقل از کریپتوپوتیتو، کاهش بهای بیت کوین را می‌توان ناشی از چند علت دانست. نخست تصمیم کشور آلمان برای فروش گسترده ذخایر بیت کوینی خود به افزایش عرضه در بازار دامن زد.

دیگر اینکه کمیته تصفیه صرافی منحل‌شده‌ی ام.تی گاکس نیز شروع به بازپرداخت طلب شاکیان کرده است. این خود عامل دیگری شده تا فشار فروش بر بیت کوین افزایش پیدا کند.

قیمت بیت کوین

عامل دیگری که نباید از کنار آن به‌سادگی عبور کرد، سردرگمی پیرامون نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. ترامپ و بایدن، دو نامزد احزاب رقیب آمریکا هریک مواضع متفاوتی در قبال بیت کوین اتخاذ کرده‌اند و گمانه‌زنی درباره پیروزی هریک باعث شده تا جوی از بلاتکلیفی بر بازار حاکم شود.

آن‌طور که پیداست، صرافی منحل‌شده ام.تی گاکس به‌تازگی بیش از ۲.۷ میلیارد دلار بیت کوین را به آدرس جدیدی منتقل کرده و احتمال دارد آن را به فروش برساند. همین رخداد هیزم تازه‌ای به تنور عرضه بیت کوین افزوده و باعث افت بهای آن شده است.

آن دسته از معامله‌گرانی که دست به اتخاذ موقعیت‌های اهرمی زده‌اند، بیش از دیگر همتایان خود از افت بهای بیت کوین متضرر شده‌اند.

داده‌های برگرفته از کوین‌گلس حاکی از آن است که ارزش کل موقعیت‌های معاملاتی لیکوییدشده طی شبانه‌روز گذشته به ۶۷۰ میلیون دلار می‌رسد. سهم معاملات بیت کوین در این بازه از کل معاملات برابر با ۳۵ درصد است و معاملات اتریوم نیز در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

بسیاری از آلت کوین‌های نام‌آشنا همچون دوج کوین، سولانا، ریپل و شیبا اینو نیز در معاملات لیکوییدشده سهم چشم‌گیری داشته‌اند.

از قرار معلوم، صرافی بایننس بیشترین سهم را از معاملات لیکوییدشده داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram