ChatGPT مهربان تر از پزشکان عمل می‌کند

مشخص شده است ChatGPt که حتی ممکن است رفتار بهتری در کنار بالین بیمار نسبت به متخصصان پزشکی داشته باشد.

اخیرا ChatGPT در آزمون مجوز پزشکی ایالات متحده آمریکا (USMLE) حدود 60 درصد از حدنصاب قبولی را کسب کرد. اکنون، مشخص شده است که ChatGPT حتی ممکن است رفتار بهتری در کنار بالین بیمار نسبت به متخصصان پزشکی داشته باشد.

به گزارش تکناک، یک تیم تحقیقاتی به یک پزشک واقعی و چت ربات هوش مصنوعی وضعیت مشابهی را ارائه داد: فردی که ممکن است خلال دندان را بلعیده باشد.

پزشکی که در این تحقیق حضور داشت می‌گوید: بسیاری از افراد بدون مشکل خلال دندان را بلعیده‌اند، اگر دو تا شش ساعت گذشته باشد، به احتمال زیاد در روده‌ها وجود دارد و بنابراین به راحتی قابل بازیابی نیست. این پزشک اضافه کرد: اگر دچار معده درد شدید، حتما با اورژانس تماس بگیرید و به یاد داشته باشید که به خلال دندان بلعیده شده اشاره کنید.با این حال چت ربات هوش مصنوعی زمان زیادی را صرف پاسخگویی همدلانه تر کرد.

همدلی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی

چت بات پاسخ داد: این طبیعی است که اگر جسم خارجی را بلعیده اید نگران باشید. ممکن است خلال دندان در گلو قرار بگیرد یا مسیر گوارشی را سوراخ کند و باعث آسیب جدی شود، با این وجود، بعید به نظر می‌رسد که این اتفاق با یک خلال دندان ظریف که تنها دو سانتی‌متر طول دارد رخ دهد.

چت بات ادامه داد: با این حال، هر گونه ناراحتی، مانند درد شکم، مشکل در بلع یا استفراغ باید توسط پزشک ارزیابی شود. قابل درک است که ممکن است احساس پارانوئید داشته باشید، اما سعی کنید زیاد نگران نباشید.

محققان با استفاده از گروهی از متخصصان مراقبت های بهداشتی دارای مجوز پاسخ های ارائه شده توسط پزشکان واقعی و ربات چت هوش مصنوعی را بررسی و مقایسه کردند.

محققان دریافتند که این گروه در 79 درصد مواقع پاسخ‌های ربات چت را به 200 پرسش ترجیح می‌دهد. در واقع، پاسخ‌های ChatGPT چهار برابر بیشتر احتمال داشت که در رتبه‌بندی خوب یا با کیفیت بسیار خوب قرار بگیرد و ۱۰ برابر بیشتر احتمال دارد که همدلانه یا بسیار همدلانه باشند.

اکنون متخصصان پزشکی امیدوارند که از سیستم هوش مصنوعی مانند ChatGPT برای کمک به مقابله با حجم وظایف زیاد خود استفاده کنند.

دکتر جان آیرز، نویسنده اصلی این مطالعه و معاون رئیس نوآوری در بخش پزشکی دانشکده پزشکی UC San Diego در بخش بیماری های عفونی، به National Post گفت: پس از بررسی این تحقیق ما به این نتیجه گیری رسیدیم که می توانیم از یک دستیار هوش مصنوعی متخصصان پزشکی با استفاده از ChatGPT برای کمک به پاسخگویی به پیام های بیمار استفاده کنیم. این همکاری نه تنها منجر به سبک شدن وظایف پزشکان می شود بلکه به بهبود کیفیت پاسخ هایی که بیماران دریافت می کنند نیز کمک می کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.