ChatGPT می تواند کودکان را با سواد کند!

بنیانگذار مایکروسافت معنقد است ربات های چت هوش مصنوعی می توانند به کودکان نحوه خواندن و نوشتن را آموزش دهند.

به گزارش تکناک، بیل گیتس، بار دیگر با علاقه در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی (AI) جهان را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد صحبت کرده است و مطمئن است که چت بات ها در آینده می توانند به بچه ها یاد دهند که چگونه بخوانند و حتی مهارت های نوشتاری خود را ارتقا دهند.

ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT طوفانی در جهان به پا کرده است و شرکت مایکروسافت متعلق به گیتس مشغول ادغام مدل هوش مصنوعی در محصولات موجود خود است. افراد دیگری مانند ایلان ماسک از سرعت معرفی هوش مصنوعی به جامعه چندان خوشحال نیستند و حتی خواستار توقف عرضه محصولات جدید شده اند.

گیتس، با این حال، آشفته نیست، اما تحت تاثیر توانایی ربات چت در خواندن و نوشتن قرار گرفته است.قبلا گزارش داده بودیم که ChatGPT چگونه می تواند شعر و مقاله بنویسد و حتی می تواند تست های استاندارد شده را پشت سر بگذارد. اما گیتس انتظار دارد که توانایی چت بات ها در 18 ماه آینده حتی بیشتر شود.

یک ربات چت هوش مصنوعی معلم من است

در سخنرانی اصلی در اجلاس ASU+GSV، گیتس تسلط ربات‌های چت را به خواندن و نوشتن ستایش کرد و ادامه داد که این توانایی به زودی به آنها امکان می‌دهد به آموزش کودکان و بهبود نوشتن و خواندنشان کمک کنند.

گیتس معتقد است که این پیشرفت‌ها، که هیچ فناوری تا به حال مشابه آن ارائه نکرده است، در ابتدا ما را شگفت‌زده می‌کند زیرا ربات چت نقش دستیار تحقیق را بر عهده می‌گیرد و حتی بازخوردی را در مورد نوشتن ارائه می‌کند.

ChatGPT به دلیل توانایی آن در ایجاد مکالمات شبیه به انسان و دادن پاسخ های شبیه به انسان، تاثیر گذار بوده است. این اتفاق از زمانی رخ داده است که هوش مصنوعی به جای تکیه بر کدهای نوشته شده توسط سازندگان، یاد گرفته است که زبان انسان را به تنهایی تشخیص دهد و بازآفرینی کند.

طی 18 ماه آینده، گیتس انتظار دارد که چت ربات‌های هوش مصنوعی در زبان حتی بهتر شوند و حتی ممکن است دستیار معلم شوند، قبل از اینکه در نهایت طی دو سال آینده معلم زبان شود.

گیتس افزود که هوش مصنوعی آموزش خصوصی را برای تعداد زیادی از دانش آموزانی که قبلاً توانایی پرداخت هزینه های آموزش خصوصی را نداشتند در دسترس قرار می دهد. اگرچه سرویس‌هایی مانند ChatGPT با هزینه طرح اشتراک ارائه می‌شوند، گیتس فکر می‌کند که همچنان آموزش خصوصی مبتنی بر هوش مصنوعی را ارزان‌تر از استخدام یک مربی انسانی می‌کند.

جدای از زبان، گیتس حتی انتظار دارد که هوش مصنوعی در ریاضیات در آینده نزدیک بهتر شود، حتی اگر معمولاً در برخی از محاسبات اولیه دچار مشکل می شود. مهندسان مایکروسافت در حال تلاش برای تقویت هوش مصنوعی با توانایی استدلال بیشتر برای مهارت یافتن در چنین اقداماتی هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.