ChatGPT پس از 90 دقیقه قطعی دوباره آنلاین شد

ChatGPT

سرویس ChatGPT شرکت OpenAI پس از قطع اتصال و خارج‌شدن از دسترس 100‌میلیون نفر کاربر فعال هفتگی خود، دوباره آنلاین شد.

به‌گزارش تک‌ناک، سرویس ChatGPT قبل از ساعت 9 صبح به وقت شرق آمریکا (6 صبح به وقت غرب آمریکا) قطع شد و بیش از 90 دقیقه در‌دسترس نبود.

OpenAI اعلام کرد که درگیر اختلالی عمده بود که بر خدمات API شرکت نیز تأثیر گذاشت. در طول این قطعی، کاربران ChatGPT با پیام «ChatGPT is at capacity right now» مواجه شدند.

The Verge می‌نویسد که شرکت OpenAI اعلام کرده است: «اصلاح انجام شده است و به‌تدریج شاهد بازگشت خدمات هستیم.» در‌حال‌حاضر، OpenAI خدمات را نظارت می‌کند تا از وجود مشکلات بیشتر جلوگیری شود؛ زیرا این اختلال اخیر، یک روز پس از قطعی جزئی رخ داده است که شب گذشته بر خدمات ChatGPT و API تأثیر گذاشت.

digikala

در چند ماه گذشته، ChatGPT (artificial intelligence chatbot developed by OpenAI) مشکل چندانی نداشته است و توانمندی‌های هوش مصنوعی این سرویس همچنان در مسیر رشد سریع قرار دارد. در کمتر از یک سال، تعداد کاربران هفتگی این سرویس به 100میلیون نفر رسید و بیش از 2میلیون نفر توسعه‌دهنده روی خدمات API شرکت OpenAI کار می‌کنند.

دوشنبه‌ی گذشته، OpenAI اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان خود را برگزار و در آن GPT-4 Turbo و قابلیت ایجاد نسخه‌ی ChatGPT شخصی را معرفی کرد. این ویژگی‌های جدید GPT برای مشترکان دارای حق اشتراک ChatGPT Plus و مشتریان شرکت OpenAI دردسترس خواهد بود تا نسخه‌های داخلی ChatGPT را برای کارکنان خود ایجاد کنند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.