نسخه موبایل ChatGPT به‌روزرسانی مهمی دریافت کرد

نسخه موبایل ChatGPT به‌روزرسانی مهمی دریافت کرد

شرکت OpenAI به‌روزرسانی جدیدی همراه با چند قابلیت کاربردی برای نسخه‌ی موبایل ChatGPT منتشر کرد. یکی از قابلیت‌های مهم این نسخه چت در پس‌زمینه است.

به‌گزارش تک‌ناک، نسخه‌ی موبایل چت‌بات ChatGPT با تغییرات و بهبودها و ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی شد. ازجمله قابلیت‌های نسخه‌ی جدید «چت در پس‌زمینه»‌ است که به شما امکان می‌دهد در‌حالی‌که از دیگر برنامه‌های گوشی خود استفاده می‌کنید، به‌صورت صوتی با GPT-4o (جدیدترین نسخه‌ی این مدل زبانی) تعامل برقرار کنید. این به‌روزرسانی نویدبخش تغییر بزرگی در تجربه‌ی کاربری است.

چت در پس‌زمینه؛ انقلابی در چندوظیفگی برای ChatGPT موبایل

کارکرد اصلی چت در پس‌زمینه بسیار ساده است: کاربران می‌توانند حتی در خارج از برنامه با GPT-4o به‌صورت صوتی گفت‌وگو کنند. این ویژگی چندوظیفگی را به سطحی کاملاً جدید ارتقا می‌دهد. تصور کنید در بازی گیر کرده‌اید. شما می‌توانید به‌سادگی چت در پس‌زمینه را فعال و بدون قطع بازی، راهنمایی یا آموزش‌های لحظه‌ای را از ChatGPT دریافت کنید.

فعال‌سازی چت در پس‌زمینه

فعال‌سازی چت در پس‌زمینه بسیار آسان است. به منو تنظیمات و سپس بخش حالت صدا بروید. در آنجا گزینه‌ی چت در پس‌زمینه را پیدا خواهید کرد. آن را فعال کنید تا قدرت چندوظیفگی به‌همراه هوش مصنوعی خود را به چشم ببینید. با‌این‌حال، فراموش نکنید که این ویژگی در‌حال‌حاضر با اکثر دستیارهای صوتی به جز اسکای (Sky) ادغام شده است.

chatgpt-1

آینده‌ی دستیارهای صوتی؛ GPT-4o Voice

گیزموچاینا می‌نویسد که این به‌روزرسانی زمینه‌ای برای راه‌اندازی ویژگی جدیدی به نام GPT-4o Voice است. این قابلیت را اوایل امسال شرکت OpenAI با اشتیاق فراوان معرفی کرد. GPT-4o Voice از چت در پس‌زمینه برای ادامه‌ی عملکرد حتی در‌صورت بسته‌بودن برنامه یا خاموش‌بودن صفحه یا استفاده‌ی فعال از برنامه‌ای دیگر استفاده می‌کند. کاربران آیفون می‌توانند با یک ضربه روی Dynamic Island هنگام استفاده از برنامه‌ی دیگری به این قابلیت دسترسی پیدا کنند.

chatgpt-2

کاربردهای گوناگون چت در پس‌زمینه

چت در پس‌زمینه کاربردی فراتر از کمک به بازی‌ها دارد. کاربران می‌توانند از آن برای تحقیق و ایجاد اسناد استفاده کنند. تصور کنید متنی را می‌نویسید و در‌عین‌حال بازخورد لحظه‌ای از ChatGPT دریافت می‌کنید. علاوه‌بر‌این، چت در پس‌زمینه در ترجمه هم کاربردی است. هنگام گردش در شهری جدید، از چت در پس‌زمینه برای ترجمه‌ی فوری و لحظه‌ای با ChatGPT می‌توانید استفاده کنید.

Omni Voice؛ چشم‌انداز بلندپروازانه‌ی OpenAI

چت در پس‌زمینه راه را برای پروژه‌ی بزرگ بعدی OpenAI، یعنی Omni Voice، هموار می‌کند. این ویژگی تجربه‌ی گفتار به متن بسیار سریع‌تر و طبیعی‌تر با قدرت GPT-4o را وعده‌ می‌دهد. علاوه‌بر‌این، Omni Voice از اشتراک‌گذاری ویدئو پشتیبانی و درهای ارتباطات نوآورانه را باز خواهد کرد.

گامی به جلو در دسترسی‌پذیری و راحتی

چت در پس‌زمینه OpenAI گام مهمی در تجربه‌ی کاربری و دسترسی‌پذیری برای ChatGPT به‌شمار می‌رود. این قابلیت محدودیت‌های ماندن در برنامه برای برقراری ارتباط را از بین می‌برد و تجربه‌ای روان‌تر و یکپارچه‌تر با دستیار هوش مصنوعی شما را رقم می‌زند. این به‌روزرسانی درهای طیف وسیعی از برنامه‌ها را باز می‌کند؛ از افزایش بهره‌وری گرفته تا کمک‌ در زبان‌های خارجی.

بی‌شک، چت در پس‌زمینه راه را برای آینده‌ای هموار می‌کند که دستیارهای هوش مصنوعی به‌طور یکپارچه با زندگی روزمره‌ی ما ادغام شوند و به ما امکان دهند در‌حالی‌که با دنیای اطرافمان درگیر هستیم، به دستاوردهای بیشتری برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram