استفاده ChromeOS از هسته و فریم‌ورک اندروید برای Google AI

استفاده ChromeOS از هسته و فریم‌ورک اندروید برای Google AI

سیستم‌عامل‌ ChromeOS در حال ادغام بخش‌هایی از اندروید استفاده از هسته و فریم‌ورک برای ارائه‌ی قابلیت‌های بیشتر Google AI به کروم‌بوک‌ها می‌شود.

به‌گزارش تک‌ناک، برای حداقل یک دهه گذشته، گوگل مجموعه‌ای به‌هم‌تنیده از پروژه‌ها و ابتکارات مختلف بوده است. بیشتر پروژه‌هایی که در بدو امر با شکست مواجه نمی‌شوند، گوگل به‌دلیل محبوب‌نبودن به‌اندازه‌ی جیمیل یا داکز به‌طور پنهانی کنار می‌گذارد. درباره‌ی پروژه‌هایی که دوام می‌آورند، آن‌ها اغلب در دنیای تفکیک‌شده خودشان وجود دارند و تنها زمزمه‌های بسیار ضعیفی از ارتباط بین آن‌ها رد‌و‌بدل می‌شود.

بااین‌حال، این دیوارها بین بسیاری از سرویس‌ها و محصولات گوگل در حال فرو‌ریختن است و به‌نظر می‌رسد اولین موردی که فرو می‌ریزد، دیوار بین کروم‌بوک و اندروید باشد. در پستی در وبلاگ کرومیوم، پراجاکتا گوداد و الکساندر کوشر، مدیران مهندسی و مدیریت محصول برای ChromeOS، خلاصه‌ای وسوسه‌کننده از آینده‌ی کروم‌بوک با محوریت اندروید ارائه می‌دهند.

برنامه‌ این است که بخشی از اکوسیستم اندروید در کروم‌بوک‌ها ادغام شود تا ویژگی‌های هوش مصنوعی گوگل بتوانند سریع‌تر از حالت عادی به این پلتفرم برسند. به‌طور خاص، تیم ChromeOS می‌گوید که قصد دارد هسته‌ی لینوکس اندروید و فریم‌ورک‌های اندروید را در ChromeOS ادغام کند.

اندروید‌پلیس می‌نویسد که هیچ راهی وجود دارد که در آینده این موضوع چگونه خواهد بود؛ اما از‌آنجا‌که هر دو سیستم‌عامل بر‌اساس یک هسته‌ی مشترک خواهند بود، احتمالاً شاهد همگرایی بین ChromeOS و اندروید در آینده‌ای نه‌چندان دور (مشابه اوبونتو و دبیان) خواهیم بود.

گوداد و کوشر می‌گویند: «بهبودهای زیرساخت فنی اکنون آغاز شده است؛ اما برای مدت‌زمان زیادی برای مصرف‌کنندگان آماده نخواهد شد.» این عبارتی کاملاً شفاف نیست؛ ولی به‌نظر می‌رسد این تغییرات به‌طور پنهانی در ChromeOS اعمال می‌شود و فعلاً بر ظاهر یا عملکرد سیستم‌عامل تأثیری نمی‌گذارد.

این ادغام تقریباً به‌طور قطع بخشی از برنامه‌های ریک اوسترلو، معاون ارشد بخش دستگاه‌ها و سرویس‌های گوگل است. وی به‌تازگی رهبری تیم جدید پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها را نیز برعهده گرفته است. این تیم بر محصولاتی نظیر پیکسل و کروم‌او‌اس و اندروید نظارت می‌کند.

هدف اوسترلو در رهبری این تیم‌های که قبلاً جدا از هم بودند، سرعت‌بخشیدن به نوآوری و پذیرش هوش مصنوعی در مهم‌ترین پلتفرم‌های گوگل است و به‌نظر می‌رسد این همان چیزی است که با این یکپارچگی جدید در حال رخ‌دادن است.

هرچند نتایج این تلاش‌ها وسوسه‌کننده به‌نظر می‌رسند، نشان‌دهنده‌ی فرو‌ریختن دیوار دیگری است که گوگل مدت‌ها آن را حفظ کرده بود؛ دیواری که اندروید را از سایر محصولات گوگل جدا می‌کرد. زمانی‌که ورج از اوسترلو درباره‌ی فرو‌ریختن دیوار بین پیکسل و اندروید سؤال کرد، او مصرانه تأکید کرد که اندروید از سخت‌افزار گوگل متمایز باقی خواهد ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram