بانک مرکزی از ریال دیجیتال رونمایی کرد

بانک مرکزی از ریال دیجیتال رونمایی کرد

رونمایی از ریال دیجیتال در بانک مرکزی بالاخره صورت گرفت. طی جلسه‌ای با حضور رییس‌کل بانک مرکزی، اعضای هیئت عامل این بانک و مدیران عامل بانک‌ها از ریال دیجیتال رونمایی شد.

به‌گزارش تک‌ناک و به نقل از دنیای اقتصاد، ریال دیجیتال با حضور مقامات عالی بانک مرکزی و مدیران عامل بانک‌های برتر کشور رونمایی شد. ریال دیجیتال همان رمزارز ملی یا CBDC است که بسیاری از کشورها با پیاده‌سازی آن درصدد حذف کامل اسکناس از مراوادات مالی و تسهیل رصد تراکش‌های شهروندان هستند.

رونمایی از ریال دیجیتال در بانک مرکزی

آن‌طور که دنیای اقتصاد نوشته با اقدامات بانک مرکزی⁩ و توسعه فاز آزمایشی خدمت جدید و عملیاتی‌شده «ریال دیجیتال» در جزیره کیش، مشتریان شبکه بانکی از تیرماه ۱۴۰۳ می‌توانند بدون استفاده از پول‌های کاغذی یا کارت‌های بانکی، به‌سادگی از طریق کیف پول ریال دیجیتال و تنها با اسکن بارکد تولیدشده توسط نرم‌افزارهای ارائه‌شده، با شیوه‌های نوین خریدهای خود را انجام دهند و یا نسبت به انتقال وجه به کیف پول سایر مشتریان اقدام کنند.

بیشتر بخوانید:

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی درباره رونمایی از ریال دیجیتال در بانک مرکزی می‌گوید:

ریال دیجیتال پروز‌ه بزرگی است و کشور ما در زمینه پیاده‌سازی این دست پروژه‌ها، بانک‌داری الکترونیک و شمول مالی جزو برترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید.

به گفته محرمیان، به‌رغم تحریم‌ها بیش از ۹۳ درصد از ایرانی‌های بالای ۱۸ سال به خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک دسترسی دارند.

1 دیدگاه برای “بانک مرکزی از ریال دیجیتال رونمایی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram