فیگما FigJam AI را معرفی می‌کند

نسخه‌ی بتای عمومی FigJam AI برای تمام مشتریان به‌رایگان در‌دسترس قرار گرفت. این ابزار طراحان را از شر آماده‌سازی برنامه‌ریزی خسته‌کننده خلاص می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، فیگما (Figma : online vector graphics editor and prototyping tool) که به‌دلیل برنامه‌های طراحی محصول خود شهرت یافته، FigJam AI را معرفی کرده است. این مجموعه‌ای جدید از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای سرویس تخته‌سفید مشترک خود به نام FigJam AI است که برای پروژه‌های طراحی و برنامه‌ریزی معمول، الگوهای آماده ایجاد می‌کند.

FigJam AI می‌تواند زمان آماده‌سازی لازم برای ایجاد پروژه‌های تخته‌سفید مشترک را از ابتدا به‌صورت دستی کاهش دهد و به طراحان زمان بیشتری برای تمرکز بر وظایف مهم‌تر بدهد. نسخه‌ی بتای عمومی FigJam AI از 7نوامبر۲۰۲۳ (۱۶آبان۱۴۰۲) در‌دسترس قرار دارد و در‌حال‌حاضر برای تمام مشتریان رایگان است.

ویژگی جدید Generate در FigJam AI مجموعه‌ای از دستورهای پیشنهادی را به‌منظور ایجاد الگوهایی برای نمودارها و جلسه‌های ذهنی و برنامه‌ریزهای جلسه یک‌به‌یک ارائه می‌کند.در‌کنار این‌ها، کادری متنی وجود دارد که می‌توانید آنچه می‌خواهید تولید کنید، با استفاده از کلمات خودتان توصیف کند.

همچنین، هوش مصنوعی پیشنهادهایی برای توضیحات پیش‌فرض در محتوا ارائه خواهد کرد. به‌عنوان مثال، پیشنهاد می‌دهد که وقتی نمودار Gantt تولید می‌کنید، جدول زمانی و تعداد پروژه‌ها و دستاوردهای پروژه را نیز اضافه کنید. کاربران می‌توانند بخش‌های تولید‌شده را به همان روشی که با پروژه‌های ایجاد‌شده به‌صورت دستی انجام می‌دهند، حذف یا تنظیم کنند.

همچنین، FigJam AI شامل قابلیت مرتب‌سازی است که به‌طور خودکار یادداشت‌ها را بر‌اساس موضوعات اصلی در گروه‌های مختلف سازمان‌دهی و خلاصه‌ای از اطلاعات گرفته‌شده از گروه‌های یادداشت را با یک کلیک ایجاد می‌کند. این ویژگی‌های جدید را می‌توان در‌کنار Jambot استفاده کرد که ابزار قدرتمند FigJam AI متأثر از ChatGPT است که شرکت آن را در ماه آگوست به‌صورت بتا عرضه کرده است.

در مصاحبه با The Verge، دیلان فیلد، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل فیگما، گفته است که توسعه‌های مرتبط با هوش مصنوعی در دستورکار شرکتش قرار دارد و این ویژگی‌های اولیه برای FigJam AI جایگاهی منطقی برای شروع هستند. بتای کنونی FigJam AI از مدل‌های بنیادی OpenAI بهره می‌برد. دیلان فیلد ادعا می‌کند که این مدل‌ها به‌راحتی می‌توانند با مدل‌های دیگر هوش مصنوعی بنیادی تعویض شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.