رقابت سامسونگ و ال‌جی بر سر ساخت نمایشگرهای تاشو برای اپل

رقابت سامسونگ و ال‌جی بر سر ساخت نمایشگرهای تاشو برای اپل

اپل در حال نهایی‌کردن آزمایش صفحه‌نمایش‌های تاشو برای آیفون و آیپد است. این اتفاق رقابت بین سامسونگ و ال‌جی را در ساخت صفحه‌نمایش‌های تاشو برای اپل داغ‌تر می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در مراحل پیشرفته‌ی آزمایش و بررسی امکان‌پذیر‌بودن تولید دستگاه‌هایی با صفحه‌نمایش‌های تاشو قرار دارد. طبق گزارشی جدید، این شرکت هم‌اکنون کار را بین تأمین‌کنندگان خود تقسیم و به هر سازنده‌ی صفحه‌نمایش وظیفه‌ی ساخت نمایشگر تاشو برای دستگاه‌های مختلف را محول کرده است.

به‌نظر می‌رسد اپل برای نمایشگر آیفون تاشو سراغ سامسونگ خواهد رفت و برای آیپد تاشو از صفحه‌نمایش‌های ساخت ال‌جی استفاده خواهد کرد. آیفون 16 پرو ممکن است اولین محصولی باشد که ال‌جی برای تأمین صفحه‌نمایش آن، پیش از عرضه‌ی رسمی دستگاه، مجوز اپل را دریافت می‌کند. پیش‌از‌این، ال‌جی فقط پس از عرضه‌ی آیفون با صفحه‌نمایش‌های سامسونگ، می‌توانست بازدهی و کیفیت تولیدش را مطابق با استانداردهای اپل افزایش دهد.

به‌نقل از فون‌آرنا، سامسونگ همچنان سلطان تولید انبوه صفحه‌نمایش‌های اولد، به‌ویژه در اندازه‌های کوچک‌تر است؛ درحالی‌که ال‌جی در‌زمینه‌ی ساخت صفحه‌نمایش‌های اولد میان‌رده و بزرگ‌تر مانند صفحه‌نمایش‌های استفاده‌شده در تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها یا تلویزیون‌ها تخصص دارد.

این دقیقاً همان حوزه‌ای است که در‌صورت تصمیم اپل به عرضه‌ی آیپد تاشو، به موفقیت آن کمک خواهد کرد. گزارش‌ها حاکی از آن است که ال‌جی در حال همکاری با اپل برای ساخت صفحه‌نمایشی است که در حالت باز حدود 11 اینچ قطر خواهد داشت.

بااین‌حال، توانایی ال‌جی در ساخت چنین صفحه‌نمایش‌های تاشویی نسبتاً محدود است. همین موضوع نشان می‌دهد که چرا اپل ساخت صفحه‌نمایش آیپد تاشو را به این شرکت سپرده است؛ زیرا احتمالاً این دستگاه همچنان محصولی خاص با قیمت اولیه‌ی گران باقی خواهد ماند. گفته می‌شود اپل روی این دستگاه از سیستم‌عامل iPadOS با چینش و چهارچوب‌بندی‌های ضروری متناسب با فرم ظاهری جدید استفاده خواهد کرد.

درمقابل، سامسونگ که اکنون وظیفه‌ی ساخت صفحه‌نمایش برای آیفون تاشو را بر‌عهده دارد، به‌دلیل تجربه‌ی طولانی‌مدت در ساخت صفحه‌نمایش‌های گوشی‌های تاشو با زیرلایه‌ی پلاستیکی، مشکلی در‌زمینه‌ی بازدهی نخواهد داشت.

شرکت یادشده در حال آماده‌سازی خود برای عرضه‌ی گلکسی زد فولد 6 و گلکسی زد فلیپ 6 با کاهش چین‌خوردگی ازطریق استفاده از پوشش شیشه‌ای ضخیم‌تر است. این تلاش اکنون نه‌تنها پاسخی به رقبای چینی تلقی می‌شود؛ بلکه به‌عنوان تمرینی اساسی برای ساخت صفحه‌نمایش‌های آیفون تاشو نیز در نظر گرفته می‌شود.

به‌نظر می‌رسد درحال‌حاضر اپل از هر دو شرکت سامسونگ و ال‌جی راه‌حل‌هایی برای به‌حداقل‌رساندن چین‌خوردگی نمایشگر طلب کرده و تصمیم نهایی این شرکت درباره‌ی عرضه‌ی دستگاه‌های تاشو و کتابی یا صدفی بودن فرم آن‌ها، به تلاش‌ها برای نامرئی‌کردن هرچه بیشتر چین‌خوردگی نمایشگر وابسته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram