رفع مشکل کارنکردن دستگاه‌های USB4 در ویندوز ۱۱

رفع مشکل کارنکردن دستگاه‌های USB4 در ویندوز ۱۱

مایکروسافت در‌نهایت جزئیات رفع مشکلی را منتشر کرد که باعث می‌شد کارکرد دستگاه‌های USB4 در ویندوز 11 محدود باشد. این مشکل روی برخی از مادربردها و دستگاه‌های USB4 تأثیر می‌گذاشت.

به‌گزارش تک‌ناک، در اوایل مارس ۲۰۱۹، فناوری USB4 برپایه‌ی تکنولوژی تاندربولت اینتل معرفی و سپتامبر همان سال، مشخصات جدیدش منتشر شد. هميشه زمان برای پذیرش فناوری‌های جدید لازم است و ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نئووین می‌نویسد با اینکه مشخص نیست مایکروسافت دقیقاً چه زمانی پشتیبانی از USB4 را به ویندوز ۱۱ اضافه کرد، این شرکت سرانجام در به‌روزرسانی می 2023 با نسخه‌ی 22H2 مومنت ۳ (KB5026446) صفحه‌ی تنظیمات اختصاصی به دستگاه‌های USB4 افزود. این گزینه در بخش «هاب‌ها و دستگاه‌های USB4» در «بلوتوث و دستگاه‌ها» قرار دارد.

اگرچه مدیریت دستگاه‌های USB4 در‌نهایت راحت‌تر شد، مایکروسافت صفحه‌ی پشتیبانی اختصاصی مانند پرسش‌و‌پاسخ عیب‌یابی اولیه نداشت که کاربران را درباره‌ی مشکلات USB4 راهنمایی کند. با‌این‌حال، دیگر این‌‌چنین نیست؛ زیرا سرانجام ردموندی‌ها راهکارهای احتمالی را برای حل مشکل رایج مرتبط با USB4 ارائه کرده‌اند؛ مشکلی که در آن سیستم پیام خطایی با مضمون «کارکرد دستگاه USB4 ممکن است محدود باشد» را نمایش می‌دهد.

مایکروسافت فهرستی از راه‌حل‌ها و دلایل احتمالی این مشکل را ارائه کرده است تا کاربر بتواند به‌جای اینکه فقط علائم را درمان کند، به ریشه‌ی مشکل رسیدگی کند.

راه‌حل‌ها

دلایل احتمالی

مطمئن شوید که کامپیوتر شما از USB4 پشتیبانی می‌کند تا بهترین تجربه را از دستگاه یا داک USB4 متصل‌شده به‌دست آورید. دستگاه یا داک شما از USB4 پشتیبانی می‌کند؛ اما به پورتی در کامپیوتر شخصی شما وصل شده است که از USB4 پشتیبانی نمی‌کند. دستگاه متصل ممکن است عملکرد محدودی داشته باشد؛ زیرا از USB4 استفاده نمی‌کند.
مطمئن شوید که از کابل ارائه‌شده‌ی سازنده‌ی دستگاه یا داک و کابل USB4 تأیید‌شده استفاده می‌کنید. از کابلی استفاده می‌کنید که از USB4 پشتیبانی نمی‌کند.
دستگاه یا داک USB4 خود را مستقیماً به کامپیوتر شخصی یا فقط پایه‌های USB4 وصل کنید. در حال اتصال دستگاه یا داک USB4 خود به پایه‌ای هستید که از USB4 پشتیبانی نمی‌کند.

مطمئن نیستیم که چه عاملی باعث رفع مشکل کارنکردن دستگاه‌های USB4 در ویندوز 11 شده و شاید مدت زیادی در فهرست کارهای مایکروسافت بوده است. شاید هم به‌دلیل اضافه‌شدن اخیر پشتیبانی از USB4 2.0 یا معرفی چیپست‌های جدید X870E و X870 شرکت AMD باشد که در همه‌ی آن‌ها امکان اتصال USB4 وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram