بایننس به زودی رقیب بحران زده خود را می‌خرد

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس سه شنبه در توییتی اعلام کرد صرافی ارزهای دیجیتال تحت اداره اش ممکن است به زودی رقیب خود یعنی صرافی FTX را خریداری کند.

به گزارش تکناک، ژائو در این ارتباط نوشت: FTX از ما درخواست کمک کرد چرا که بحران نقدینگی قابل توجهی در این صرافی  وجود دارد. ما برای محافظت از کاربران، یک LOI غیر الزام آور به قصد خرید کامل FTX.com امضا کردیم که به پوشش بحران نقدینگی آنها کمک کند.

توییت ژائو در مورد خرید FTX توسط بایننس

مدیرعامل بایننس که به نام CZ شناخته می شود، افزود: بایننس این اختیار را دارد که در هر زمان اراده کند از معامله خارج شود.

سام بانکمن فرید، مدیر عامل FTX هم اذعان کرد که شرکت او با مشکلات نقدینگی مواجه است و گفت که صرافی “بر سر یک توافق مالی استراتژیک با بایننس” به توافق رسیده است.

digikala

این اقدام یک توسعه کاربر محور است که به نفع کل بازار سرمایه کریپتو  است. CZ کار باورنکردنی در ایجاد اکوسیستم رمزنگاری جهانی و ایجاد یک دنیای اقتصادی آزادتر انجام داده است وآنرا ادامه خواهد داد.

FTX اعلام کرد که در آینده نزدیک بیش از توییت های منتشر شده خود اظهار نظر  دیگری در مورد این توافق انجام نخواهد داد. بایننس نیز همچنین به درخواست فوربس برای کسب اطلاعات بیشتر پاسخی نداده است.

ارزش FTT، توکن رسمی FTX، به دلیل نگرانی‌ها در مورد کسب‌وکارهای بانکمن فرید در بازار سرمایه ، با 31 درصد کاهش به 15.30 دلار رسید. به نظر می رسد صرافی  FTX پردازش درخواست های مشتریان برای برداشت های نقدی شان را متوقف کرده است.

روز یکشنبه، CZ توییت کرد که دارایی های FTT موجود در بایننس را به دلیل افشاگری های اخیر که فاش شده است نقد خواهد کرد. اگرچه او ماهیت افشاگری‌ها را مشخص نکرد، اما به نظر می‌رسد که این افشاگری‌ها مربوط به عقب‌افتادگی درخواست برداشت در FTX و ضعف تراز مالی Alameda  باشد.

بایننس یکی از سرمایه گذاران اولیه در صرافی  FTX بود، اما در جولای 2021 و پیش از ثبت رکورد 900 میلیون دلاری این صرافی ، سهام خود را در این شرکت واگذار کرد.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.