قابلیت‌ های جدید Galaxy AI برای گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶

قابلیت‌ های جدید Galaxy AI برای گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶

سامسونگ درکنار رونمایی گلکسی زد فولد ۶ و گلکسی زد فلیپ ۶، چندین قابلیت جدید Galaxy AI را نیز معرفی کرده است که به‌طور خاص برای این دستگاه‌ها طراحی شده‌اند.

به‌گزارش تک‌ناک، سامسونگ امروز جدیدترین گوشی‌های تاشو خود را رونمایی کرد: گلکسی زد فولد ۶ به‌شکل کتاب و گلکسی زد فلیپ ۶ به‌شکل صدفی. این طراحی‌های منحصر‌به‌فرد نیازمند نرم‌افزار ویژه‌ای هستند و سامسونگ به این موضوع توجه کرده است. به‌همین‌دلیل، این غول فناوری چندین قابلیت جدید Galaxy AI را به‌طور خاص برای گوشی‌های تاشو معرفی کرده است.

هوش مصنوعی گلکسی مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی سامسونگ که در اوایل سال جاری هم‌زمان با سری گلکسی S24 معرفی شد. این قابلیت‌ها به‌تدریج دردسترس گوشی‌های پرچم‌دار مختلف گلکسی، از‌جمله گوشی‌های تاشو قبلی، قرار گرفته است. بااین‌حال، تاکنون بهینه‌سازی خاصی برای دستگاه‌های تاشو دریافت نکرده بود.

قابلیت‌ های Galaxy AI برای گلکسی زد فولد ۶

قابلیت‌ های Galaxy AI برای گلکسی زد فولد ۶گلکسی زد فولد ۶ به ویژگی‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی قدرتمندی مجهز است که با به‌حداکثر‌رساندن قابلیت‌های صفحه‌نمایش بزرگ آن، بهره‌وری را افزایش می‌دهد. برخی از قابلیت‌های هوش مصنوعی درنظرگرفته‌شده برای این گوشی تاشو عبارت‌اند از:

طراحی به تصویر (Sketch to Image)

با Galaxy AI روی صفحه‌نمایش گلکسی زد فولد ۶، تجربه‌ی استفاده از قلم S Pen را به سطح تازه‌ای می‌رسد. قابلیت طراحی به تصویر خلاقیت شما را با ارائه‌ی پیشنهادهای تصویری هنگام ترسیم یا طراحی مستقیم روی عکس‌ها در گالری یا یادداشت تقویت می‌کند.

مترجم بهبود‌یافته (Enhanced Interpreter)

هوش مصنوعی گلکسی دسترسی به قابلیت‌های ارتباطی را در گلکسی زد فولد ۶ آسان‌تر کرده است. استفاده بهینه از طراحی دو صفحه‌نمایش آن، امکان استفاده از حالت مکالمه را برای مترجم فراهم می‌کند؛ جایی که هر دو شرکت‌کننده می‌توانند به‌راحتی ترجمه‌ها را در هر دو صفحه‌‌نمایش اصلی و بیرونی ببینند و بدین‌ترتیب، تعامل روان‌تر و طبیعی‌تری داشته باشند.

دستیار یادداشت (Note Assist)

این قابلیت سازمان‌دهی یادداشت‌های جلسات را با ترجمه و خلاصه‌سازی و فرمت‌بندی خودکار آسان می‌کند.

ویژگی رونوشت جدید (New Transcript Feature)

می‌توانید صدای ضبط‌‌شده را مستقیماً در Notes رونوشت کنید و ترجمه و خلاصه‌سازی انجام دهید.

ترجمه روی متن PDF (PDF Overlay Translation)

ترجمه و قرارگیری (Overlay) بی‌نقص فایل‌های PDF را تضمین می‌کند و اطمینان می‌دهد که متن و تصاویر و نمودارها به‌طور دقیق در متن یادداشت‌ها نمایش داده می‌شوند.

سازنده (Composer)

این قابلیت جدید به صفحه‌کلید سامسونگ اضافه شده است و با تجزیه‌و‌تحلیل پست‌های قبلی شما، متن پیشنهادی را براساس کلمات کلیدی برای ایمیل‌ها و برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی ایجاد می‌کند. قابلیت Composer با هدف استفاده در شبکه‌های اجتماعی، متنی را می‌سازد که با لحن شما مطابقت داشته باشد.

هوش مصنوعی و گلکسی زد فولد ۶

طبق گزارش فون‌آرنا، اپلیکیشن جدید گوگل جمنای نیز به‌طور کامل با گلکسی زد فولد ۶ ادغام شده است و دستیار هوش مصنوعی خودتان را به‌طور مستقیم روی گوشی ارائه می‌دهد. برای دریافت کمک در نوشتن و یادگیری یا برنامه‌ریزی، کافی است گوشه‌ی صفحه را بکشید یا عبارت Hey Google را بگویید تا جمنای به کمکتان بیاید.

به‌عنوان مثال، هنگام تماشای موزیک ویدئو در حالت چند‌پنجره با استفاده از صفحه‌نمایش بزرگ گلکسی زد فولد ۶، می‌توانید برای سؤال‌کردن به رابط کاربری روی صفحه (Overlay) جمنای دسترسی داشته باشید.

قابلیت‌ های Galaxy AI برای گلکسی زد فلیپ ۶

قابلیت‌ های Galaxy AI برای گلکسی زد فلیپ ۶

هوش مصنوعی گلکسی، به‌ویژه از طریق FlexWindow، قابلیت‌های پیشرفته‌ای را به گوشی گلکسی زد فلیپ ۶ به‌ارمغان می‌آورد و امکان استفاده از ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی را بدون باز‌کردن کامل گوشی فراهم می‌کند. برای مثال، می‌توانید با استفاده از قابلیت «پیشنهاد پاسخ» که با تجزیه‌و‌تحلیل پیام‌های اخیرتان، پاسخ‌های شخصی‌سازی‌شده برای پیام‌های متنی پیشنهاد می‌دهد، به پیام‌ها پاسخ دهید.

علاوه‌براین، قابلیت «محیط عکس مبتنی‌بر هوش مصنوعی» (AI-powered Photo Ambient) به شما امکان می‌دهد تا تجربه‌ی کاربری دستگاه خود را شخصی‌سازی کنید. این ویژگی به‌صورت پویا، تصویر زمینه‌ی شما را بر‌اساس زمان و شرایط آب‌و‌هوایی تغییر می‌دهد. همچنین، گزینه‌های چیدمان صفحه را مانند تنظیم موقعیت ساعت و رنگ قاب برای بهبود زیبایی کلی پیشنهاد می‌کند که مکمل تصویر زمینه‌ی شما باشد. گلکسی زد فلیپ ۶ نیز مانند گلکسی زد فولد ۶ از گوگل جمنای و مجموعه‌ی کامل ویژگی‌های آن پشتیبانی می‌کند.

هوش مصنوعی و گلکسی زد فلیپ ۶

سامسونگ در عصر هوش مصنوعی قول می‌دهد کنترل بیشتری بر تنظیمات دستگاه در‌اختیار شما قرار دهد. این یعنی شما از‌طریق تنظیمات هوش مصنوعی گلکسی، اختیار کامل برای مدیریت نحوه‌ی ارتقای تجربه‌ هوش مصنوعی با داده‌های خود را دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram