هوش مصنوعی Gemini به برنامه جیمیل اندروید می‌آید

با اضافه‌شدن هوش مصنوعی Gemini گوگل به نرم‌افزار جیمیل اندروید، کاربران خواهند توانست به خلاصه‌ای از موضوعات و محتوای ایمیل‌ها دسترسی داشته باشند.

به‌گزارش تک‌ناک، دستیار هوش مصنوعی Gemini گوگل هم‌اکنون در حال ادغام با جیمیل وب و سایر برنامه‌های فضای کاری گوگل است. نشانه‌هایی وجود دارد که قابلیت خلاصه‌کردن ایمیل‌های Gemini ، به‌زودی به جیمیل اندروید هم راه پیدا کند.

در جیمیل وب، برخی از کاربران می‌توانند با فضای کار مجازی گوگل کار کنند که قابلیت‌های هوش مصنوعی جمنای را به وب‌سایت جیمیل اضافه می‌کند. یکی از این قابلیت‌ها، خلاصه‌کردن متن ایمیل‌ها است.

به‌طور‌کلی، Gemini می‌تواند خلاصه‌ای از موضوعات و محتوای ایمیل‌ها تهیه کند تا مجبور نباشید کل ایمیل را بادقت بخوانید. این قابلیت می‌تواند بسیار مفید باشد؛ اما هنوز در مراحل اولیه توسعه قرار دارد.

طبق گزارش وب‌سایت PiunikaWeb، به‌نظر می‌رسد قابلیت خلاصه‌کردن ایمیل‌ها با کمک جمنای به جیمیل اندروید هم اضافه خواهد شد. این قابلیت در قالب یک دکمه زیر عنوان ایمیل با عبارت Summarize This Email پنهان شده است. با ضربه‌زدن روی این دکمه، احتمالاً خلاصه‌ای در پایین ایمیل شبیه به نسخه وب، نمایش داده خواهد شد.

درحال‌حاضر، این قابلیت کار نمی‌کند؛ اما نشان می‌دهد که گوگل قصد دارد جمنای را به برنامه موبایل جیمیل بیاورد و آن را فقط برای نسخه وب محدود نگه ندارد. همچنین، می‌توان استدلال کرد که این ویژگی در محیط موبایل حتی مفیدتر از حالت دسکتاپ باشد؛ زیرا خواندن متن و فرمت‌بندی در موبایل کمی دشوارتر است.

ازآنجاکه این قابلیت هنوز در دست توسعه قرار دارد، گوگل به این موضوع اشاره‌ای نکرده است که کاربران اندروید چه زمانی می‌توانند منتظر خلاصه‌کردن ایمیل‌ها با جمنای در جیمیل باشند. همچنین، مشخص نیست که آیا این قابلیت در زمان عرضه روی موبایل به گروهی از کاربران خاص محدود خواهد بود یا برای همه دردسترس قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.