به‌دنبال ارائه پاسخ‌های عجیب، گوگل موقتاً AI Overview را کنار می‌گذارد

به‌دنبال ارائه پاسخ‌های عجیب، گوگل موقتاً AI Overview را کنار می‌گذارد

به‌دنبال ناتوانی قابلیت AI Overviews در ارائه‌ی پاسخ‌های مناسب، گوگل می‌خواهد موقتاً آن را از موتور جست‌وجویش کنار بگذارد.

به‌گزارش تک‌ناک، رسانه‌های اجتماعی پر شده‌اند از نمونه‌هایی که نشان می‌دهد ابزار جدید AI Overview گوگل پاسخ‌های عجیبی ارائه می‌دهد. انتشار باعجله‌ی این ابزار باعث شده است تا گوگل در تلاش برای غیرفعال‌کردن دستی AI Overviews برای جست‌وجوهای خاص باشد. به‌همین‌دلیل، کاربران شاهد ناپدید‌شدن تعداد زیادی از آن‌ها پس از انتشار در شبکه‌های اجتماعی هستند. به‌نقل از ورج، این وضعیت عجیبی است؛ چرا‌که گوگل تقریباً یک سال است که AI Overviews را آزمایش می‌کند.

می ۲۰۲۳، قابلیت یادشده با عنوان Search Generative به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی شد. طبق اعلام ساندر پیچای، مدیرعامل گوگل، در این مدت قابلیت مذکور به بیش از یک‌میلیارد پرسش پاسخ داده است.

همچنین، پیچای گفته بود که گوگل در همین بازه‌ی زمانی، هزینه‌ی ارائه‌ی پاسخ‌های هوش مصنوعی را ۸۰ درصد کاهش داده است که این امر ناشی از پیشرفت‌های سخت‌افزاری و مهندسی و فنی است. به‌نظر می‌رسد این نوع بهینه‌سازی شاید خیلی زود و پیش از آمادگی کامل این فناوری صورت گرفته باشد.

با همه‌ی این تفاسیر، گوگل برنامه‌های بزرگی برای AI Overviews در سر می‌پروراند. قابلیتی که امروزه وجود دارد، تنها بخش کوچکی از چیزی است که گوگل هفته‌ی گذشته در رویداد I/O 2024 اعلام کرد. استدلال چندمرحله‌ای برای سؤالات پیچیده، توانایی ایجاد صفحه‌ی نتایج سازمان‌دهی‌شده با هوش مصنوعی، جست‌وجوی ویدیوئی در گوگل لنز قابلیت‌هایی است که گوگل می‌خواهد آن‌ها را در AI Overviews به بلوغ برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram