گوگل جدیدترین ویژگی‌های کروم و جمنای را رونمایی کرد

گوگل جدیدترین ویژگی‌های کروم و جمنای را رونمایی کرد

در کنفرانس آموزشی ISTE 2024، گوگل جدیدترین قابلیت‌های کروم مانند خواندن با صدای بلند در حالت مطالعه و قابلیت‌های متنوع جمنای برای مدارس را معرفی کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، در کنفرانس آموزشی ISTE 2024، گوگل از ویژگی‌های جمنای برای مدارس پرده‌برداری کرد. به‌گفته‌ی این شرکت، جمنای (gemini.google.com) در‌دسترس آن دسته از دانش‌آموزان دبیرستانی در بیش از 100 کشور جهان قرار خواهد گرفت که از حساب‌های Workspace for Education استفاده می‌کنند.

در‌حال‌حاضر، این سرویس برای کاربران عادی فعال است و گوگل قابلیت محافظت اضافی از داده‌ها را برای همه‌ی کاربران آموزشی به‌رایگان اعمال می‌کند. این ویژگی در ماه‌های آینده به‌طور گسترده منتشر خواهد شد.

9to5google می‌نویسد که گوگل کلاس‌روم در حال آزمایش قابلیت‌های هوش مصنوعی جمنای برای کمک به معلمان در برنامه‌ریزی درس و محتوا است. این برنامه قابلیت «خواندن با همراهی» (Read Along) را دریافت می‌کند تا به دانش‌آموزان خردسال در تمرین مهارت‌های خواندن با پشتیبانی لحظه‌ای هوش مصنوعی کمک کند.

قابلیت جدید دیگر به معلمان امکان می‌دهد تا داستان‌هایی را متناسب با نیازهای دانش‌آموزان تولید کنند. قابلیت خواندن با صدای بلند در گوگل کلاس‌روم در سراسر جهان به زبان انگلیسی دردسترس خواهد بود و پس‌از‌آن زبان‌های دیگر (در ابتدا اسپانیایی) اضافه خواهند شد.

نسخه‌ای از Google Vids بدون هوش مصنوعی مولد نیز برای دانش‌آموزان و معلمان با حساب Google Workspace for Education Plus منتشر خواهد شد. در همین حال، گوگل قابلیت‌های Meet و Assignments را در سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS) شخص ثالث مانند Canvas و PowerSchool Schoology Learning در‌دسترس قرار خواهد داد.

حالت مطالعه در پنل کناری مرورگر کروم دسکتاپ پس از افزوده‌شدن قابلیت مشابه Text-To-Speech به اپلیکیشن اندروید، ویژگی «خواندن با صدای بلند» را دریافت می‌کند. این قابلیت شامل صداهای متعدد با سرعت پخش از 0/5 تا 4 برابر با امکان غیرفعال‌کردن هایلایت خط‌به‌خط است. همچنین، می‌توانید از کنترل‌های جمله‌ی بعد یا جمله‌ی قبل و پخش یا مکث استفاده کنید.

در سیستم‌عامل کروم، برنامه‌ی Files اکنون برچسب‌های تصویری تقویت‌شده برای کمک به خواننده‌های صفحه برای خواندن تصاویر بدون برچسب در مرورگر کروم را شامل می‌شود. مشابه با ادغام Google Tasks، تکالیف گوگل کلاس‌روم در تقویم قفسه ظاهر خواهند شد. این قابلیت در هفته‌های آینده ارائه منتشر شد.

 

در رویداد کروم‌بوک پلاس (Chromebook Plus) که در ماه می برگزار شد و در آن دستگاه‌های مخصوص معلمان معرفی شدند، گوگل اعلام کرد که در اواخر امسال خواهید توانست ChromeOS را با حالات چهره و حرکات سر کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram