گوگل به‌دنبال تغییر دامنه‌های .ing به دامنه‌های th.ing

طبق تازه‌ترین گزارش‌ها، گوگل به‌طور رسمی تلاش می‌کند تا دامنه‌های .ing را به دامنه‌های th.ing تبدیل کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اکنون می‌توانید دامنه‌های .ing را در قالب بخشی از برنامه دسترسی زودهنگام ثبت کنید. The Verge می‌نویسد که گوگل رجیستری در حال راه‌اندازی دامنه‌ی حرفه‌ای جدید و بسیار جذاب به نام .ing است. کریستینا یه (Christina Yeh)، یکی از مسئولان گوگل، در پستی وبلاگی نوشت:

هم‌اکنون، کاربران می‌توانند طی دوره‌ی دسترسی زودهنگام گوگل، دامنه‌های .ing را ثبت کنند؛ اگرچه باید هزینه‌ی یک‌بار‌مصرف اضافی پرداخت کنند. به‌طور‌کلی، این هزینه تا 5‌دسامبر۲۰۲۳ روزانه کاهش می‌یابد. در ساعت 16:00 به وقت جهانی (ظهر به وقت شرق آمریکا) تاریخ یادشده، دامنه‌های .ing رسماً در‌دسترس عموم قرار می‌گیرند.

چند نفر از کارکنان The Verge با ورود کلمات مختلف برای جست‌وجوی دامنه در GoDaddy، دامنه‌های .ing موجود را مشاهده و از این فرصت برای سرگرمی استفاده می‌کنند. برخی از کلمات متداول با پسوند -ing هزینه بسیار زیادی دارند. به‌عنوان مثال، هزینه‌ی سالانه‌ی ثبت دامنه‌های think.ing و buy.ing به‌ترتیب 38,999.99 و 129,999.99 دلار است. بااین‌حال، تعدادی دامنه‌ی مناسب و با هزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه نیز پیدا شده است.

آگوست۲۰۲۳، Google (American multinational technology company) رجیستری با انتشار پستی اعلام کرد مشغول کار روی دامنه‌ی حرفه‌ای .meme است. در‌حال‌حاضر، طبق برنامه‌ی ذکرشده در آن پست، دامنه‌ی یادشده در دوره‌ی ثبت محدود قرار دارد. دسترسی زودهنگام به دامنه‌ی .meme برای عموم کاربران در ۲۸نوامبر۲۰۲۳ باز خواهد شد و از ۵دسامبر۲۰۲۳، این دامنه برای همه ثبت‌شدنی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.