گوگل اسکرول بی‌پایان برای صفحه نتایج جست‌وجو را کنار می‌گذارد

گوگل اسکرول بی‌پایان برای صفحه نتایج جست‌وجو را کنار می‌گذارد

گوگل اسکرول پیوسته را در جست‌وجوی دسکتاپ و موبایل به‌دلیل نارضایتی کاربران و سرعت کندتر بارگذاری نتایج کنار می‌گذارد و به سیستم صفحه‌بندی قدیمی باز می‌گردد.

به‌گزارش تک‌ناک، اکتبر ۲۰۲۱، گوگل اعلام کرد که اسکرول پیوسته را برای کاربران موبایل در بخش جست‌وجوی خود فعال می‌کند. در دسامبر ۲۰۲۲، این قابلیت برای کاربران دسکتاپ نیز دردسترس قرار گرفت. در آن زمان، گوگل بیان کرد که این تغییر از سیستم صفحه‌بندی قدیمی به کاربران اجازه می‌دهد تا نتایج جست‌وجو را سریع‌تر پیدا کنند.

بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد استفاده از اسکرول پیوسته برای جست‌وجوی گوگل پیشرفت چشمگیری نکرده است. وب‌سایت Search Engine Land خبر داده است که گوگل اسکرول پیوسته را برای نتایج جست‌وجو کنار می‌گذارد و به سیستم صفحه‌بندی قدیمی باز می‌گردد.

طبق گفته‌ی سخن‌گوی گوگل، بازگشت به سیستم صفحه‌بندی قدیمی در‌واقع نتایج جست‌وجو را سریع‌تر از اسکرول پیوسته تولید می‌کند؛ زیرا کاربران مجبور نیستند نتایجی را بارگذاری کنند که درخواست نکرده‌اند. همچنین، روش اسکرول پیوسته رضایت کاربران جست‌وجوی گوگل را افزایش چندانی نداده است.

به‌نقل از نئووین، گزارش یادشده اشاره می‌کند که این تغییر ممکن است بر برخی نتایج سئو تأثیر بگذارد؛ زیرا کاربران اکنون برای دیدن نتایج بیشتر، به‌جای اسکرول‌کردن به پایین، باید روی صفحه‌ی دوم کلیک کنند.

گوگل می‌گوید که کاربران دسکتاپ از امروز باید به صفحه‌بندی‌های قدیمی بازگردند. به‌نظر می‌رسد اعمال همین تغییر در دستگاه‌های تلفن‌همراه کمی بیشتر طول بکشد. گوگل می‌گوید در ماه‌های آینده آن‌ها نیز به سیستم صفحه‌بندی روی دستگاه‌های موبایل تغییر خواهند کرد.

این تغییر چند هفته پس از راه‌اندازی قابلیت «بررسی اجمالی هوش مصنوعی» در بخش جست‌وجو برای کاربران ایالات متحده اعمال می‌شود. در آن زمان، گوگل اعلام کرد که بر‌اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده از جست‌وجوی لینک‌های خارجی، پاسخ‌هایی برای پرسش‌ها ایجاد می‌کند.

با‌این‌حال، اهالی مانتین‌ویو چندی بعد با انتقادات گسترده بسیاری از کاربران روبه‌رو شدند که ادعا می‌کردند تعدادی از پاسخ‌های «بررسی اجمالی هوش مصنوعی» ازلحاظ واقعی نادرست هستند. Search Engine Land چند روز پیش گزارش داد که پاسخ‌های «بررسی اجمالی هوش مصنوعی»، تنها در درصد کمی از کل جست‌وجوهای گوگل نمایش داده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram