چت بات Grok در دسترس کاربران X قرار می‌گیرد

طبق گزارش‌های جدید، Grok در X دردسترس قرار می‌گیرد و داده‌های زمان واقعی و شخصیتی تندرو مانند ماسک را ارائه می‌دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، چندی پیش xAI، شرکت استارت‌آپ هوش مصنوعی ایلان ماسک، Grok رقیب جدیدی ChatGPT شرکت OpenAI و Bard شرکت گوگل را معرفی کرد. Grok برای مشترکان X Premium Plus در‌دسترس است و می‌توان از‌طریق منو جانبی X در دستگاه‌های وب و آی‌اواس و اندروید به آن دسترسی پیدا کرد.

MSPowerUser می‌نویسد که درباره شباهت‌ها Grok به سؤالات مانند ChatGPT و Bard جواب می‌دهد و از پایگاه دانش گسترده‌ای بهره می‌برد. ویژگی منحصربه‌فرد Grok این است که می‌تواند داده‌های زمان واقعی از منابع X را در پاسخ‌های خود یکپارچه کند. این امر امکان ارائه آخرین اطلاعات به شما را فراهم می‌کند.

علاوه‌بر‌این، Grok شخصیتی شوخ‌طبع و گاهی هم تندرو دارد که آن را از سایر چت‌بات‌هایی متمایز می‌کند که معمولاً در بیان خود رسمی‌تر هستند. می‌توانید انتظار داشته باشید Grok با شوخ‌طبعی طنز غیرمحترمانه و بعضاً خشن شما را سرگرم کند.

digikala

هر‌چند برخی از کاربران از شخصیت خشن Grok لذت می‌برند، برخی دیگر از دقت و پیچیدگی آن انتقاد می‌کنند. علاوه‌بر‌این، Grok به تعامل متنی محدود است و نمی‌تواند تصویرها و ویدئوها یا سایر محتواهای چندرسانه‌ای را درک کند.

شرکت xAI قصد دارد قابلیت‌های Grok را بهبود ببخشد و از‌جمله مدیریت فرمت‌های رسانه‌ای مختلف را در آن اضافه کند. همچنین، این شرکت برنامه دارد اشتراک‌های X را جذاب‌تر و از‌طریق خدماتی مانند Grok و پرداخت‌های همتا‌به‌همتا (peer-to-peer) درآمد کسب کند. اگر می‌خواهید به رابط کاربری نگاهی بیندازید، اینجا کلیک کنید.

نمی‌توان پیش‌بینی کرد که آیا Grok گزینه‌ای محبوب خواهد شد یا تنها برای گروه خاصی از کاربران در برنامه X مناسب خواهد بود. شماری از کاربران ممکن است به ویژگی‌های متمایز آن و امکان تولید پاسخ‌های طنزآمیز جذب شوند. با‌این‌حال، افراد دیگر ممکن است ترجیح دهند به جواب‌های مطمئن و هدفمندتری که چت‌بات‌های دیگر ارائه می‌دهند، علاقه نشان دهند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.