قابلیت های مشابه ChatGPT به شیائومی ۱۴ می‌آید

قابلیت های مشابه ChatGPT به شیائومی ۱۴ می‌آید

نسخه‌ی بتای رابط کاربری HyperOS با ادغام هوش مصنوعی، قابلیت‌هایی شبیه به چت‌بات ChatGPT شرکت OpenAI را به شیائومی 14 اضافه می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، ادغام هوش مصنوعی در سیستم‌عامل‌های موبایل به استانداردی صنعتی تبدیل شده است. تولیدکنندگان پیشرو مانند گوگل (Gemini) و سامسونگ (Galaxy AI) و اپل (Apple Intelligence) همگی دستیارهای هوش مصنوعی را برای بهبود تجربه‌ی کاربری پیاده‌سازی کرده‌اند. دراین‌میان، شیائومی نسبتاً کم‌تحرک بوده است.

بااین‌حال، پیشرفت‌های اخیر نشان می‌دهد که شیائومی با معرفی ویژگی‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی در برنامه‌ی یادداشت‌برداری خود در نسخه‌ی آزمایشی HyperOS برای شیائومی 14، در حال جبران عقب‌ماندگی هستند. این حرکت نشان‌دهنده‌ی تعهد شیائومی به ادغام قابلیت‌های هوشمند در دستگاه‌هایشان است.

با ورود اندروید 15 به مرحله‌ی آزمایش روی شیائومی 14 و نزدیک‌شدن به عرضه‌ی HyperOS 2.0، نسخه‌ی توسعه‌دهنده در چین برنامه‌های شیائومی را برای ادغام هوش مصنوعی آشکار می‌کند. به‌نظر می‌رسد استراتژی چینی‌ها بر قرار‌دادن مستقیم ابزارهای هوش مصنوعی مولد در سیستم‌عامل متمرکز است.

به‌نقل از گیزچاینا، کاچپر اسکریپک، توسعه‌دهنده‌ی رام محبوب Xiaomi.eu، قابلیت ایجاد خلاصه‌ی خودکار مبتنی‌بر هوش مصنوعی را در برنامه‌ی یادداشت‌برداری کشف کرده است. این قابلیت شبیه به ابزارهایی مانند ChatGPT عمل می‌کند و به هوش مصنوعی شیائومی اجازه می‌دهد تا به‌طور خودکار خلاصه‌هایی از متن نوشته‌شده یا کپی‌شده در برنامه ایجاد کند.

علاوه‌براین، هوش مصنوعی می‌تواند با وجود لینک در یادداشت، اطلاعات مرتبط وب را برای غنی‌سازی خلاصه استخراج کند. به‌طور مشابه، کپی‌کردن متن از کلیپ‌بورد باعث می‌شود تا هوش مصنوعی نسخه‌ی گسترده‌تری از محتوا را تولید کند.

نکته‌ی مهم این است که قابلیت‌های هوش مصنوعی HyperOS به اتصال به اینترنت نیاز دارند. این موضوع نشان می‌دهد که پردازش روی سرورهای راه دور به‌جای خود دستگاه انجام می‌شود.

درحالی‌که آزمایش‌های اولیه به نسخه‌ی چینی HyperOS محدود شده‌اند، عملکرد کلی دستیار هوش مصنوعی در سطح جهانی هنوز مشخص نیست. می‌توانیم نقش پررنگ‌تری از هوش مصنوعی را در HyperOS 2.0 انتظار داشته باشیم که به‌احتمال زیاد در ماه‌های آینده همراه با اندروید 15 عرضه خواهد شد.

این پیشرفت نشان‌دهنده‌ی تعهد شیائومی به ارتقای تجربه‌ی کاربری ازطریق ویژگی‌های هوشمند است و جایگاه آن‌ها را در بازار رقابتی گوشی‌های هوشمند مبتنی‌بر هوش مصنوعی تثبیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram