رابط کاربری جدید واتساپ برای iOS و اندروید رونمایی شد

واتساپ با انتشار به‌روزرسانی جدید، طراحی رابط کاربری خود، ازجمله رنگ‌ها، آیکون‌ها، نوار ناوبری و حالت تاریک را در iOS و اندروید به‌طور کامل دگرگون کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، واتساپ پس از اعمال تغییرات جزئی در رابط کاربری خود که آخرین آن‌ها نوار ناوبری بازطراحی‌شده در نسخه اندروید بود، اکنون به‌روزرسانی جدیدی را با اصلاحات اساسی در رابط کاربری برای هر دو سیستم‌عامل iOS و اندروید منتشر کرده است.

برای نمونه، نوار سبز رنگ بالا که جزو عناصر مهم رابط کاربری بود، در نسخه جدید حذف و رنگ سبز اختصاصی واتساپ نیز فقط به نام برنامه و دکمه شناور متن و آیکون‌ها محدود شده است.

به‌گفته‌ Whatsapp Help Center، هدف از بازطراحی جدید این است که شبکه‌ اجتماعی پیام‌رسان محبوب واتساپ به‌روزتر و دسترس‌‌پذیری‌اش آسان‌تر شود. این به‌روزرسانی ظاهر و حس برنامه را تغییر می‌دهد که شامل رنگ‌ها، آیکون‌ها، فواصل بین اجزا و… می‌شود.

در به‌روزرسانی جدید، رنگ سبز نمادین واتساپ با سایه‌ای از سبز که با لوگو این پیام‌رسان مطابقت دارد، جایگزین شده است. علاوه‌براین، استفاده از رنگ سبز به متن، اعلان‌ها، نشان‌ها و آیکون‌ها محدود شده است. همچنین در بخش آیکون‌ها، واتساپ آیکون‌های جدیدی را با اشکال و انیمیشن‌های بازطراحی‌شده در سراسر برنامه معرفی کرده است.

یکی از تغییرات مهم‌ در رابط کاربری واتساپ، انتقال نوار ناوبری برنامه‌ اندروید به پایین صفحه برای هم‌خوانی با نسخه‌ iOS است. این تغییر دسترسی آسان کاربران اندروید واتساپ به تمامی تب‌ها را آسان‌تر می‌کند. برای کاربران iOS نیز واتساپ در بخش ضمیمه‌سازی فایل‌ها، قابلیت جدیدی را برای ارسال آسان‌تر فایل‌ها اضافه کرده است.

همچنین، واتساپ حالت تاریک (Dark Mode) پلتفرم خود را برای سازگاری بیشتر با نمایشگرهای امولد بهبود بخشیده است. این حالت دیگر رنگ سبز‌خاکستری ندارد و تیره‌تر شده است تا خوانایی عناصر رابط کاربری افزایش یابد. کاربران نوار جست‌وجو را در بالا با ادغام هوش مصنوعی متا (Meta AI) نیز مشاهده خواهند کرد.

این شبکه اجتماعی پیام‌رسان متعلق به متا اعلام کرده است که به‌روزرسانی جدید به‌تدریج در حال انتشار است؛ ازاین‌رو، احتمال دارد هنوز برای همه کاربران دردسترس نباشد. بااین‌حال، انتظار می‌رود این به‌روزرسانی در روزهای آینده برای تمامی کاربران منتشر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.