خلاصه‌سازی متون با هوش مصنوعی به iOS 18 می‌آید

اپل قصد دارد قابلیت‌های جدیدی مانند رونوشت صدا و خلاصه‌سازی متون با هوش مصنوعی را در سیستم‌عامل iOS 18 دردسترس قرار دهد.

به‌گزارش تک‌ناک، در رویداد «Let Loose» که ۱۸ اردیبهشت برگزار شد، اپل توانایی تراشه جدید M4 خود را در تازه‌ترین مدل‌های آیپد پرو برای اجرای کارها و ابزارهای هوش مصنوعی به‌رخ کشید؛ با‌این‌حال، هیچ‌یک از قابلیت‌های هوش مصنوعی‌ خود را معرفی نکرد.

حالا گزارش‌ها حاکی از آن است که این وضعیت با iOS 18 تغییر خواهد کرد؛ زیرا شایعات اخیر نشان می‌دهند که نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی اپل شامل رونوشت و خلاصه‌سازی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود.

طبق گزارش Apple Insider، این قابلیت در iOS 18 و iPadOS 18 و macOS 15 به‌صورت هم‌زمان و در کل سیستم اجرا خواهد شد. ویژگی مذکور در درجه اول در برنامه‌های Notes و Voice Memos کاربردی خواهد بود. با‌این‌حال، با‌توجه‌به راه‌اندازی صدای رونوشت‌شده در پادکست‌ها در iOS 17.4، تعجب‌آور نخواهد بود که در آنجا نیز کاربرد داشته باشد.

دراین‌میان، به‌نظر می‌رسد که برنامه یادداشت‌ها بزرگ‌ترین به‌روزرسانی را دریافت کند. این به‌روزرسانی همراه با ضبط صدای درون‌برنامه‌ای ارائه می‌شود و این برنامه را به یکی از پیش‌گامان دسته خود می‌تواند تبدیل کند. انتظار می‌رود این اتفاق در WWDC در ژوئن 2024 رخ دهد؛ اما همچنان قطعی نیست. باوجوداین، باتوجه‌به روندهای تاریخی احتمال وقوع آن بسیار زیاد است.

با‌توجه‌به پیشرفت‌های رقبایی مانند مایکروسافت با Copilot و گوگل با Gemini‌، نیاز به ادغام قدرت هوش مصنوعی در اکوسیستم اپل بیش‌ازپیش احساس می‌شود. چت‌بات‌های مایکروسافت و گوگل تلاش این شرکت‌ها برای قرارگرفتن در خط مقدم رقابت توسعه هوش مصنوعی را نشان می‌دهد. مایکروسافت حتی تا آنجا پیش رفته است که دکمه Copilot را روی کیبوردها و کامپیوترهای جدید سازگار با ویندوز قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.