تصویب قوانین تازه برای دریافت مالیات‌ از تراکنش‌های رمزارزی در آمریکا

تصویب قوانین تازه برای دریافت مالیات‌ از تراکنش‌های رمزارزی در آمریکا

با تصویب چارچوب‌های نظارتی تازه‌ای برای مالیات‌ستانی از ارزهای دیجیتال، تمامی سکوهای مبادلاتی رمزارزی فعال در آمریکا موظف شده‌اند تا شرح تراکنش‌های خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی این کشور بگذارند.

به‌گزارش تک‌ناک، از سال ۲۰۲۶ تمامی پلتفرم‌های رمزارزی موظف‌اند گزارش تراکنش‌های خود را با جزئيات کامل در اختیار سازمان درآمدهای داخلی امریکا یا همان سازمان امور مالیاتی این کشور قرار دهند.

به نقل از تک‌کرانچ، وزارت خزانه‌داری آمریکا با همکاری سازمان امور مالیاتی این کشور، روز جمعه با تصویب مقررات تازه‌ای، خشت اول مالیات‌ستانی از پرداخت‌های رمزارزی را در این کشور بر زمین گذاشتند.

گفتنی است که اخذ مالیات ارزهای دیجیتال مطابق با مفاد ماده یک قانون سرمایه‌گذاری زیرساختی و مشاغل کابینه بایدن است که پیش‌تر در سال ۲۰۲۱ به تصویب رسیده بود.

ناگفته نماند که سود حاصل از دادوستد ارزهای دیجیتال حتی بدون وضع این قانون نیز مشمول پرداخت مالیات بوده است. بااین‌حال، هیچ چارچوب استانداردی برای اظهار سود معامله‌گری از سوی سرمایه‌گذاران حقیقی به دولت در دست نبوده است.

از سال ۲۰۲۶ اما سکوهای مبادلاتی رمزارزی باید با رعایت استاندارد شماره ۱۰۹۹، مشابه با دیگر بانک‌ها و نهادهای مالی، شرح تراکنش‌های خود را در اختیار سازمان امور مالیاتی بگذارند.

سازمان امور مالیاتی آمریکا در اطلاعیه خود پیرامون چارچوب مقرراتی تازه‌مصوب خود از نقش آن در تسهیل پرداخت مالیات ارزهای دیجیتال گفته است.

دنیل ورفل، یکی از مقامات عالی سازمان امور مالیاتی امریکا در همین راستا می‌گوید:

ما چاره‌ای نداریم جز اینکه مطمئن شویم که دارایی‌های دیجیتال برای پنهان‌سازی درآمد مشمولان مالیاتی به‌کار گرفته نمی‌شوند. مقررات تازه‌مصوب، تشخیص ناسازگاری قانونی در فضای پرریسک دارایی‌های رمزارزی را بهبود می‌بخشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram