اولین به‌روزرسانی WinRE برای نسخه 23H2 ویندوز 11 منتشر شد

گزارش‌ها حاکی از آن است که مایکروسافت اولین به‌روزرسانی WinRE را برای نسخه‌ی 23H2 ویندوز 11 منتشر کرد. این به‌روزرسانی را نسخه‌ی 22H2 نیز دریافت می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، هفته‌ی گذشته، مایکروسافت نسخه 23H2 ویندوز 11 را منتشر کرد. در‌حالی‌که فایل‌های ISO از زمان اعلام دریافت‌شدنی بودند، ابزار رسمی ساخت رسانه (Media Creation Tool) مایکروسافت هنوز نمی‌تواند این به‌روزرسانی را بارگیری کند. در پاسخ به این مسئله، ردموندی‌ها تأیید کردند که این ابزار هنوز به بهینه‌سازی نیاز دارد و هفته‌ی آینده آماده خواهد شد.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت به‌روزرسانی‌های پویا را منتشر کرده است که سازگاری WinRE (محیط بازیابی ویندوز) برای نسخه‌ی 23H2 ویندوز 11 را بهبود می‌بخشد. این به‌روزرسانی‌ها برای نسخه‌ی 22H2 نیز اعمال می‌شوند. این امری منطقی است؛ زیرا به‌روزرسانی ویژگی جدید عمدتاً در سطح فایل‌های سیستم اصلی یکسان است.

مایکروسافت در مقاله‌ی پشتیبانی خود می‌نویسد:

KB5031894: به‌روزرسانی سازگاری برای نصب و بازیابی نسخه‌ی 22H2 ویندوز 11: در ۲۶‌اکتبر‌2023

خلاصه

این به‌روزرسانی بهبودهایی در ویژگی‌های بازیابی نسخه‌ی 22H2 ویندوز 11 اعمال می‌کند.

KB5031476: به‌روزرسانی سازگاری برای نصب و بازیابی نسخه‌ی 22H2 ویندوز 11: در ۱۰ اکتبر2023

خلاصه

این به‌روزرسانی بهبودهایی در ویژگی‌های بازیابی نسخه‌ی 22H2 ویندوز 11 اعمال می‌کند.

در پست وبلاگی انجمن فناوری درباره‌ی به‌روزرسانی‌های پویا در ویندوز 10، مایکروسافت درباره‌ی اجزا و کاربردهای مختلف به‌روزرسانی‌های پویا دقیق‌تر توضیح داده است. این بسته‌ها شامل اصلاحاتی برای فایل‌های اجرایی Setup.exe، به‌روزرسانی‌های SafeOS برای WinRE و… است.

به‌محض شروع به‌روزرسانی ویژگی ویندوز 10، چه از رسانه‌ها و چه محیطی متصل به سرویس ویندوز آپدیت، به‌روزرسانی پویا یکی از اولین مراحلی است که فراخوانی می‌شود. نصب ویندوز 10 به آدرس اینترنتی مرتبط با مایکروسافت متصل می‌شود تا محتوای به‌روزرسانی پویا را دریافت کند. سپس، این به‌روزرسانی‌ها را در رسانه‌ی ‌نصب سیستم‌عامل شما اعمال می‌کند.

محتوای دریافت‌شده عبارت‌اند از:

  • به‌روزرسانی‌های نصب: اصلاحاتی برای فایل‌های اجرایی Setup یا هر فایلی که Setup برای به‌روزرسانی ویژگی استفاده می‌کند.
  • به‌روزرسانی‌های SafeOS: اصلاحاتی برای  SafeOS است که برای به‌روزرسانی WinRE استفاده می‌شود.
  • به‌روزرسانی‌های Servicing Stack: اصلاحاتی که برای حل مشکل Servicing Stack ویندوز 10 لازم است؛ بنابراین، برای تکمیل به‌روزرسانی ویژگی لازم است.
  • جدیدترین به‌روزرسانی تجمعی: نصب جدیدترین به‌روزرسانی تجمعی کیفیت.
  • به‌روزرسانی‌های درایور: جدیدترین نسخه از درایورهای اجراشدنی که تولیدکنندگان در ویندوز آپدیت منتشر کرده‌اند و به‌طور خاص برای به‌روزرسانی پویا هدفمند شده‌اند.

به‌روزرسانی‌ها از وب‌سایت Microsoft Update Catalog در این لینک‌ها دردسترس قرار دارند: KB5031894 و KB5031476.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.