لنوو سری جدید کامپیوتر رومیزی Legion Blade 7000K را رونمایی کرد

لنوو کامپیوتر رومیزی جدید Legion Blade 7000K را با پردازنده‌های قدرتمند نسل سیزدهم و چهاردهم HX اینتل رونمایی کرد. 

به‌گزارش تک‌ناک، لنوو سری جدید کامپیوتر رومیزی Legion Blade 7000K را با نام Legion Blade 7000K SE معرفی کرد. این نسخه جدید با پسوند SE که نشان‌دهنده نسخه سوپر ادیشن است، از مشخصات پیشرفته‌ای بهره می‌برد. لنوو همچون گذشته گزینه‌های مختلفی را برای پیکربندی این کامپیوتر ارائه می‌دهد.

wccftech می‌نویسد که نکته‌ جالب در مدل‌های ۲۰۲۴، استفاده لنوو از رویکرد MoDT (موبایل روی دسکتاپ) است. این یعنی پردازنده‌های قدرتمند موبایل نسل ۱۳ و ۱۴ اینتل، مانند Core i9-14900HX، در داخل کیس کامپیوتر رومیزی برای دستیابی به حداکثر عملکرد و قیمت ارزان‌تر تعبیه شده‌اند. ازنظر طراحی کلی، Blade 7000K SE همچنان شکل و شمایل مدل‌های قبلی را حفظ کرده است و از طراحی مشبک در جلو برای جریان هوا و لوگو نورانی RGB لنوو بهره می‌برد.

بزرگ‌ترین تغییر در مدل جدید مربوط به مشخصات داخلی آن است. لنوو این بار از پردازنده‌های موبایلی به‌روزرسانی‌شده Raptor Lake Refresh اینتل مانند Core i9-14900HX و Core i7-14650HX و Core i7-13650HX استفاده کرده است.

همان‌طور‌که گفته شد، لنوو با هدف ارائه نسبت قیمت به کارایی بهتر در کامپیوترهای رومیزی خود، این بار تصمیم گرفته است تا از پردازنده‌های موبایل استفاده کند. این شرکت برای کامپیوترهای رومیزی جدیدش از کارت گرافیک دسکتاپ سری Ada GeForce RTX 40 انویدیا، مانند RTX 4070 Ti Super و RTX 4060 Ti و RTX 4060 نیز بهره برده است.

اولین تصاویر تبلیغاتی‌ای که لنوو به‌اشتراک گذاشته است، نشان می‌دهد که پیکربندی‌های جدید Blade 7000K SE به‌دلیل استفاده از معماری به‌روزرسانی‌شده نسل ۱۴ اینتل، بسیار بهتر از مدل‌های قبلی هستند.

علاوه‌بر‌این، این کامپیوترهای رومیزی از ظرفیت حافظه‌ بیشتری برخوردارند که بر عملکرد آن‌ها می‌افزاید. لنوو هنوز قیمت نهایی مدل‌های جدید Blade 7000K SE را اعلام نکرده است؛ اما انتظار می‌رود قیمتشان درمقایسه‌با مدل‌های قبلی مجهز به پردازنده‌های دسکتاپ استاندارد، رقابتی‌تر و ارزان‌تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.