حجم بازار توکن‌های RWA تا سال ۲۰۳۰ به رقم ۲ تریلیون دلار می‌رسد

حجم بازار توکن‌های RWA تا سال ۲۰۳۰ به رقم ۲ تریلیون دلار می‌رسد

مک‌کینزی، شرکت پرآوازه‌ی فعال در حوزه‌ی مشاوره‌ی مدیریت، در پیش‌بینی تازه‌ای مدعی شده است که حجم بازار توکن‌های RWA تا پایان دهه‌ی جاری به رقم ۲ تریلیون دلار می‌رسد.

به‌گزارش تک‌ناک، تحلیلگران شرکت مشاوره‌ی مدیریت مک‌کینزی در جدیدترین گزارش خود آورده‌اند که بازار دارایی‌های توکن‌شده یا توکن‌های مبتنی‌بر دارایی‌های واقعی که RWA یا Real Word Asset خوانده می‌شوند، احتمال دارد به رقم ۴ تریلیون دلار برسد.

بنابر کوین دسک، تحلیلگران مک‌کینزی در گزارش خود اذعان کرده‌اند که این پیش‌بینی کمی خوش‌بینانه و فراتر از واقعیت‌هاست. به‌گمان آنان، روند پذیرش بلاک‌چین نزد سازمان‌ها و نهادهای سنتی کمی کُند و زمان‌بر است. ازاین‌رو، کارشناسان مک‌کینزی در تحلیلی واقع‌گرایانه‌تر مدعی شده‌اند که اندازه‌ی بازار توکن‌های RWA شاید از یک‌تریلیون دلار فراتر نرود. آنان می‌گویند:

پذیرش فراگیر فناوری توکن‌سازی یا توکنیزاسیون هنوز راه درازی در پیش دارد.

ناگفته نماند که کارشناسان مک‌کینزی خاطرنشان کرده‌اند که با ورود بازیگران قدرتمند به حوزه‌ی ایجاد زیرساخت‌ها و گذار از اثبات مفهومی به طرح‌های عملیاتی، فرصت‌ها و چالش‌های بسیاری برای ادغام بلاک‌چین در فناوری‌های زیرساختی مالی پدید می‌آید.

توکن‌سازی ازجمله روندهای داغ حوزه‌ی رمزارزها و بلاک‌چین است. بسیاری از سکان‌داران بانک‌های بزرگ جهان ازجمله سیتی‌گروپ بر نقش توکن‌سازی در رهاسازی منابع منجمد بانک‌ها تأکید کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram