چت بات های ساخت کاربران در اینستاگرام آزمایش می‌شوند

چت بات های ساخت کاربران در اینستاگرام آزمایش می‌شوند

متا در حال آزمایش چت بات های هوش مصنوعی ساخت کاربران در اینستاگرام از‌طریق ابزاری جدید به نام AI Studio است.

به‌گزارش تک‌ناک، مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، اعلام کرد که این شرکت ازطریق استودیو هوش مصنوعی (AI Studio) در اینستاگرام، شخصیت‌های هوش مصنوعی ساخت کاربران را به‌نمایش در‌خواهد آورد. این آزمایش‌ها در ایالات متحده آغاز می‌شود. زاکربرگ با انتشار پستی در کانال خبری خود خاطرنشان کرد که این چت بات ها به‌طور واضح به‌عنوان هوش مصنوعی مشخص خواهند شد تا کاربران از ماهیت آن‌ها آگاه باشند.

زاکربرگ در‌این‌باره گفت:

در حال انجام آزمایش اولیه‌ی AI Studio خود در ایالات متحده هستیم؛ بنابراین، ممکن است در هفته‌های آینده در اینستاگرام شاهد هوش مصنوعی سازندگان دلخواه خود باشید. در‌حال‌حاضر، این موارد عمدتاً در بخش پیام‌رسانی ظاهر می‌شوند و به‌طور واضح به‌عنوان هوش مصنوعی برچسب‌گذاری خواهند شد.

زاکربرگ اشاره کرد که برای انتشار نسخه‌های اولیه چت بات های ساخت سازندگان، با سازندگانی مانند حساب کاربری meme Wasted و سازنده‌ی فناوری Don Allen Stevenson III همکاری کرده است. تک‌کرانچ می‌نویسد زاکربرگ در مصاحبه‌ای که در کانال‌های اجتماعی‌اش به‌اشتراک گذاشت، درباره‌ی کاربردهای آواتارهای هوش مصنوعی توضیح داد و گفت:

برای منعکس‌کردن علایق مختلف مردم، باید APIهای بسیار متنوعی ایجاد شود؛ بنابراین، بخش بزرگی از این رویکرد توانمندسازی همه‌ی سازندگان و در‌نهایت همه‌ی کسب‌وکارهای کوچک در پلتفرم برای ایجاد هوش مصنوعی برای خودشان خواهد بود تا به آن‌ها در تعامل با جامعه و مشتریانشان کمک کند.

مالک متا همچنین افزود که سازندگان ممکن است بخواهند از هوش مصنوعی برای تعامل با طرفداران خود استفاده کنند؛ زیرا در‌حال‌حاضر فرصت پاسخ‌گویی به همه‌ی پیام‌های ورودی را ندارند. با‌این‌حال، زاکربرگ اذعان کرد که نهایتاً کیفیت آواتارهای هوش مصنوعی به نوعی «هنر» تبدیل خواهد شد که با گذشت زمان تکامل و بهبود می‌یابد.

زاکربرگ خاطرنشان کرد:

فکر نمی‌کنم که در ابتدای این مسیر فرمولی را بدانیم که بیشترین تعامل و سرگرمی و اعتماد را ایجاد کند؛ بنابراین، می‌خواهیم به افراد ابزارهایی بدهیم تا با آن آزمایش کنند و ببینند چه چیزی در‌نهایت به‌خوبی کار می‌کند.

متا آزمایش این قابلیت را ابتدا با حدود 50 سازنده و تعداد کمی از کاربران آغاز خواهد کرد و سپس در ماه‌های آینده آن را دردسترس افراد بیشتری خواهد داد، به این امید که تا آگوست به‌طور کامل راه اندازی شود. شایان ذکر است که متا برای اولین‌بار سال گذشته در کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، AI Studio را برای ساخت چت بات های سفارشی کسب‌وکارها رونمایی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram