Bing Webmaster Tools برای دستگاه‌های اندروید منتشر شد

مایکروسافت اپلیکیشن Bing Webmaster Tools را برای دستگاه‌های اندروید منتشر کرد. با این برنامه می‌توانید بر وب‌سایت خود با تلفن‌همراه نظارت کنید.

به‌گزارش تک‌ناک، علاوه‌بر موتور جستجوی بینگ و چت‌بات هوش مصنوعی بینگ و ابزار هنری ایجاد تصویر هوش مصنوعی بینگ، بخش بینگ ابزارهایی نیز برای مدیران وب‌سایت‌ها برای نظارت بر ترافیک وب‌سایت‌هایشان فراهم می‌کند. در هفته‌ی جاری، مایکروسافت اعلام کرد که اپلیکیشن Bing Webmaster Tools یا ابزارهای مدیریت وب‌سایت بینگ خود را برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی دردسترس قرار داده است.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت در پستی در وبلاگ رسمی بینگ اعلام کرد که این اپلیکیشن به مدیران وب‌سایت‌ها امکان می‌دهد تا در‌صورت حضورنیافتن در دفترکار، ترافیک وب‌سایت خود را دنبال کنند. درادامه، ویژگی‌های اصلی این اپلیکیشن برای اندروید آمده است:

  • نظارت بر عملکرد سایت: بازدیدکنندگان وب‌سایت خود و رتبه‌بندی در جست‌وجوها و جزئیات پیمایش را با دقت نظارت کنید.
  • شناسایی و رفع مشکلات: اعلان‌های به‌موقعی درباره‌ی مشکلاتی دریافت کنید که ممکن است روی نتایج جست‌وجوی شما تأثیر بگذارد؛ مانند خطاهای HTML یا خطاهای پیمایشی.
  • ارسال نقشه‌ی سایت و URLها: بدون هیچ مشکلی نقشه‌ی سایت و URLهای فردی را به بینگ ارسال کنید و مطمئن شوید که از محتوای کل وب‌سایتتان آگاه است.
  • تجزیه‌و‌تحلیل عملکرد کلمات کلیدی: عملکرد کلمات کلیدی انتخاب‌شده‌ی خود را نظارت و فرصت‌های بهبود را کشف کنید.

در‌حال‌حاضر، نسخه‌ی اندروید اپلیکیشن Bing Webmaster Tools (a tool to provide better indexing and search performance of websites on Bing) را می‌توانید به‌رایگان از فروشگاه گوگل پلی دریافت کنید. این اپلیکیشن جدید پس از انتشار ویژگی دیگری که چند ماه پیش دردسترس قرار گرفت‌، منتشر شده است. فوریه‌ی۲۰۲۳ بلافاصله پس از معرفی Bing Chat برای اولین‌بار، مایکروسافت اعلام کرد که Bing Webmaster tools نیز راهی برای ثبت ترافیک از لینک‌های Bing Chat به وب‌سایت‌ها اضافه خواهد کرد.

در‌حالی‌که اضافه‌شدن Bing Webmaster Tools کمی بیشتر از حد انتظار طول کشید، مایکروسافت فاش کرد که اواخر سپتامبر تحت فیلتر «Web + Chat» به Bing Webmaster Tools اضافه شده بود. خبر بد آن است که با این ویژگی جدید، به‌نظر می‌رسد مایکروسافت ترافیک جست‌وجوهای عادی و گفت‌وگو را در یک جا ترکیب کرده است؛ بنابراین، به‌نظر می‌رسد راهی برای تجزیه‌و‌تحلیل ترافیکی که از‌طریق Bing Chat به وب‌سایت‌ها می‌رود، وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.