ویژگی‌ جدید حذف پس‌زمینه به Windows Photos اضافه شد

مایکروسافت اعلام کرده است که Windows Photos در ویندوز اینسایدر میزبان تغییراتی زیادی شده است.

به‌گزارش تک‌‏ناک، چند روز قبل، بسیاری از افراد در برنامه‌ی ویندوز اینسایدر متوجه شدند که Windows Photos بی‌سروصدا به‌روزرسانی شده است و اکنون امکان حذف و جایگزینی تصاویر پس‌زمینه را دارد. امروز، مایکروسافت بالاخره رسماً اعلام کرد که این به‌روزرسانی برنامه‌ی عکس‌های ویندوز برای تمامی اعضای برنامه‌ی اینسایدر در‌دسترس است.

مایکروسافت در پستی وبلاگی اعلام کرد:

با یک کلیک، می‌توانید پس‌زمینه را حذف و تصویر نتیجه را ذخیره یا آن را در کلیپ‌بورد کپی کنید. گزینه‌ی دیگری نیز برای جایگزینی پس‌زمینه‌ی انتخاب‌شده با رنگ جامد وجود دارد. برای انتخاب رنگ مناسب از انتخابگر رنگ یا با کلیک روی پالت و وارد‌کردن کد رنگ هگز و تنظیم مقادیر RGB استفاده کنید.

مایکروسافت بهبود‌های دیگری نیز در Windows Photos ایجاد کرده است. یکی از آن‌ها، اصلاح Filmstrip است که اکنون در پایین تصویر اصلی آن را می‌بینید. همچنین، تصاویر کوچک‌تر و نوار اسکرول بزرگ‌تر دارد. این ویژگی به‌طور پیش‌فرض هنگام مشاهده‌ی تصویر در Windows Photos خاموش است. شما می‌توانید آن را با فشردن کلید F یا با کلیک روی آیکون Filmstrip در گوشه‌ی سمت چپ پایین فعال کنید.

همچنین، برنامه‌ی نوار پیمایش زمانی جدیدی برای تمام پوشه‌ها دارد و اکنون بر‌اساس محدوده‌ی زمانی تصاویر شماست. Windows Photos به شما اجازه می‌دهد تا عکسی را به‌اشتراک بگذارید که در حساب ذخیره‌ی ابری OneDrive خود پشتیبان‌گیری کرده‌اید.

با راست‌کلیک روی یک عکس، منویی ظاهر می‌شود و روی گزینه‌ی Share می‌توانید کلیک و سپس ازطریق OneDrive، لینک عکس را ازطریق ایمیل ارسال کنید.

مایکروسافت به چند تغییر دیگر در Windows Photos اشاره می‌کند؛ ازجمله:

  • با‌توجه‌به بازخورد جامعه، فرایند چاپ عکس‌های را آسان‌تر از همیشه کرده‌ایم. دکمه‌ی چاپ را در نوار فرمان بالا هنگام مشاهده‌ی تصویر تکی قرار و نسبت ابعاد 7:5 را در ابزار تغییر اندازه ارائه داده‌ایم.
  • بهبودهای مختلف در عملکرد و پایداری برای بهبود ویژگی اسلایدشو و ناوبری بین تب‌ها و بازکردن تصاویر انجام شده است.

تمام اعضای برنامه‌ی اینسایدر می‌توانند Windows Photos را به نسخه‌ی 2023.11110.8002.0 یا جدیدتر به‌روزرسانی کنند تا از این به‌روزرسانی‌ها بهره‌مند شوند. هنوز درباره‌ی زمان انتشار این به‌روزرسانی‌ها برای تمام کاربران خبر دقیقی اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.