امکان کنترل دسترسی اپ‌ها به هوش مصنوعی در ویندوز ۱۱

امکان کنترل دسترسی اپ‌ها به هوش مصنوعی در ویندوز ۱۱

مایکروسافت با هدف ارائه‌ی کنترل بیشتر به کاربران روی ابزارهای هوش مصنوعی، در حال افزودن راه‌هایی برای کنترل برنامه‌هایی است که می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، با به‌روزرسانی جدید Copilot Plus مایکروسافت، حجم زیادی از ابزارهای هوش مصنوعی به سیستم‌عامل ویندوز اضافه می‌شود، چه در قالب قابلیت‌های جدید برای برنامه‌های موجود و چه به‌شکل ویژگی‌های کاملاً جدید.

با‌این‌حال، اگر نمی‌خواهید برنامه‌ای به ابزارهای هوش مصنوعی مولد شما دسترسی پیدا کند، چه کاری باید انجام بدهید؟

خوشبختانه به‌نظر می‌رسد مایکروسافت به این موضوع فکر کرده و در حال افزودن ویژگی جدیدی است که به شما امکان می‌دهد تا تنظیم کنید کدام برنامه‌ها روی کامپیوتر شخصی‌تان می‌توانند از ابزارهای هوش مصنوعی مولد استفاده کنند.

xda-developers می‌نویسد که ابزارهای جدید را PhantomOfEarth کشف کرده است. وی سابقه‌ای طولانی در پیدا‌کردن ابزارها و به‌روزرسانی‌های جدید در نسخه‌های پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ دارد. گاهی اوقات او ویژگی‌هایی را پیدا می‌کند که مایکروسافت هنوز آن‌ها را فعال نکرده است و باعث می‌شود دیگران از برنامه‌های غول دنیای نرم‌افزار مطلع شوند.

حالا PhantomOfEarth ویژگی جدیدی را در آخرین نسخه‌ی پیش‌نمایش کشف کرده است: کنترل‌های هوش مصنوعی مولد. به‌نظر می‌رسد پنجره‌ی جدیدی که مایکروسافت معرفی کرده، راهی برای تنظیم مجوزهای جداگانه برای هوش مصنوعی مولد باشد. بنابراین، اگر نمی‌خواهید برنامه‌ای از محتوای ساخته‌شده با هوش مصنوعی استفاده کند، ازطریق این برنامه می‌توانید قابلیت هوش مصنوعی را غیرفعال کنید.

همچنین، به‌نظر می‌رسد گزینه‌هایی برای غیرفعال‌کردن هوش مصنوعی برای همه‌ی کاربران بدون امکان فعال‌کردن مجدد آن وجود داشته باشد. به‌احتمال زیاد  این راهی برای کارفرمایان است تا از استفاده‌ی ناخواسته کارمندانشان از ابزارهای هوش مصنوعی در کار جلوگیری کنند.

PhantomOfEarth مطلبی را از Xeno بازنشر داده که رشته‌ی جدیدی را در سیستم‌عامل کشف کرده است: «اجازه‌دادن به برنامه برای استفاده‌ی ۱ درصد از قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد ویندوز؟» این احتمالاً متن پنجره‌ی پاپ‌آپی شبیه به کنترل دسترسی کاربر (UAC) است که هنگام تلاش برنامه برای استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مولد ظاهر می‌شود و به شما امکان می‌دهد تا قبل از هر فعالیتی آن را تأیید یا رد کنید.

احتمالاً مدتی طول می‌کشد تا این ویژگی‌ها را در ویندوز 11 ببینیم؛ اما جای خوشحالی است که مایکروسافت در حال اضافه‌کردن کنترل روی این است که کدام برنامه‌ها از کدام ابزارها می‌توانند استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram