مایکروسافت نسخه‌های جدید Xbox را رونمایی کرد

مایکروسافت نسخه‌های جدید Xbox را رونمایی کرد

مایکروسافت امروز در جریان رویداد Xbox Games Showcase 2024 اعلام کرد سه مدل جدید از کنسول‌های Xbox را در تعطیلات سال ۲۰۲۴ روانۀ بازار خواهد کرد.

به گزارش تک‌ناک، این مدل‌ها شامل یک نسخۀ بدون دیسک Xbox Series X با رنگ سفید و حافظۀ ۱ ترابایتی SSD است، که قیمت آن ۴۴۹.۹۹ دلار در آمریکا خواهد بود. همچنین، نسخۀ ۲ ترابایتی ویژه‌ای از Xbox Series X با طراحی الهام‌ گرفته از کهکشان‌ها و با قیمت ۵۹۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد. نسخۀ معمولی Xbox Series S با حافظۀ ۱ ترابایت نیز بازگشته و با قیمت ۳۴۹.۹۹ دلار فروخته می‌شود.

سارا باند، رئیس ایکس‌باکس، امروز در جریان رویداد Xbox Games Showcase 2024 نسخۀ سفید جدید Xbox Series X را به همراه نسخۀ ۲ ترابایتی «Galaxy Black» از Xbox Series X اصلی معرفی کرد. همچنین یک Xbox Series S سفید رنگ ۱ ترابایتی به قیمت ۳۴۹.۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

پوشش سفید بر روی بدنۀ مدل Xbox Series X جدید با رنگ «robot white» موجود در Xbox Series S، کنسول کوچک‌تر ۲۹۹ دلاری مایکروسافت مطابقت دارد. افشاگری‌های این مدل Xbox Series X سفید نشان می‌داد که امکان دارد مایکروسافت هیت‌سینک خنک‌کنندۀ کنسول را ارتقا داده باشد، امّا برای تأیید آن باید منتظر جداسازی قطعات باشیم.

نسخۀ ویژۀ جدید Galaxy Black ایکس‌باکس سری X با قیمت ۵۹۹.۹۹ دلار در زمان عرضه که اواخر امسال است، با یک درایو دیسک عرضه خواهد شد. روآنا سونز، رئیس بخش سخت‌افزار ایکس باکس، در یک پست وبلاگی گفت:

«این نسخۀ ویژۀ جدید Xbox Series X همان سرعت، عملکرد و ویژگی‌های Xbox Series X را ارائه می‌دهد، امّا با دو برابر فضای ذخیره‌سازی و یک طراحی منحصر به فرد همراه خواهد بود».

به نظر می‌رسد عرضۀ یک Xbox Series X سفید تأیید می‌کند که مایکروسافت نسخۀ به‌روز شدۀ کنسول Xbox Series X را که در اسناد FTC علیه مایکروسافت سال گذشته ظاهر شد، لغو یا به تعویق انداخته است.

این به‌روزرسانی اعلام‌نشدۀ Xbox Series X با نام رمز Brooklin، دارای طراحی استوانه‌ای‌تر از کنسول موجود بود، همچنین درایو دیسک نداشت. مایکروسافت در اسناد داخلی از این کنسول به عنوان «کاملاً دیجیتال دوست‌داشتنی» یاد کرده و قرار بود با یک کنترلر جدید و اتصال بی‌سیم Xbox 2 عرضه شود. مایکروسافت به‌ شکل آزمایشی قصد داشت این کنسول Brooklin را در ماه نوامبر با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه کند.

فیل اسپنسر، رئیس ایکس‌باکس، در سپتامبر گذشته به افشاگری‌های مربوط به طراحی به‌روزشدۀ Xbox Series X اشاره کرد و گفت که ممکن است برنامه‌های سخت‌افزاری ایکس‌باکس تغییر کرده باشد. اسپنسر در سپتامبر پستی در وبلاگ ایکس باکس قرار داد و اعلام کرد:

«دیدن کار تیم ما که به این شکل به اشتراک گذاشته می‌شود سخت است، چرا که موارد زیادی تغییر کرده است و هم اکنون و در آینده گزینه‌های هیجان‌انگیز زیادی برای آن وجود دارد. ما زمانی که آماده باشیم برنامه‌های واقعی را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

2 دیدگاه برای “مایکروسافت نسخه‌های جدید Xbox را رونمایی کرد

  1. اشتراک‌ها: بازی مایکروسافت Flight Simulator 2024 در راه ایکس باکس و رایانه شخصی!- تک‌ناک

  2. اشتراک‌ها: تریلر بازی Starfield: Shattered Space منتشر شد! - تک‌ناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram