یکپارچه‌شدن آپدیت ویژوال استودیو با سیستم به‌روزرسانی ویندوز

یکپارچه‌شدن آپدیت ویژوال استودیو با سیستم به‌روزرسانی ویندوز

مایکروسافت با هدف تسهیل امنیت و نگه‌داری به‌روزرسانی‌های ویژوال استودیو را به‌طور یکپارچه با سیستم به‌روزرسانی ویندوز منتشر خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، اگرچه ویژوال استودیو جزو نرم‌افزارهای کاربردی برای کاربران عادی کامپیوتر نیست، مطمئناً جزو محیط‌های توسعه یکپارچه (IDE) محبوب در سراسر جهان به‌شمار می‌رود. در‌حالی‌که این ابزار روی پلتفرم‌های مختلفی در‌دسترس است، مایکروسافت برنامه‌ای بزرگ برای متحول‌کردن تجربه‌ی به‌روزرسانی ویژوال استودیو در ویندوز با ادغام آن در سیستم به‌روزرسانی ویندوز دارد.

xda-developers به‌نقل از مایکروسافت می‌گوید که ساده‌ترین راه برای توسعه‌دهندگان ویندوز به‌منظور به‌روز نگه‌داشتن و ایمن‌کردن ویژوال استودیو، دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه‌ی آن از‌طریق سیستم به‌روزرسانی ویندوز است. بنابراین به‌جای به‌روزرسانی دستی این ابزار، کافی است روی دکمه‌ی بررسی به‌روزرسانی‌ها در صفحه‌ی به‌روزرسانی ویندوز کلیک کنید تا همه‌ی به‌روزرسانی‌های موجود به‌طور خودکار نصب شوند.

با‌این‌حال، مایکروسافت این بار محتاط‌تر عمل کرده و برخلاف قابلیت Recall ویندوز که درحال‌حاضر اختیاری شده است، برنامه‌ای برای اجباری‌کردن این قابلیت از روز اول ندارد. درعوض، به توسعه‌دهندگان حق انتخاب می‌دهد تا در‌صورت تمایل، این ویژگی را فعال کنند.

صفحه‌ی تنظیمات ویژوال استودیو گزینه‌ای برای دریافت به‌روزرسانی‌ها ازطریق سیستم به‌روزرسانی ویندوز را ارائه خواهد داد. برای فعال‌کردن این گزینه، علاوه‌بر‌آن باید دریافت به‌روزرسانی سایر محصولات مایکروسافت را نیز در تنظیمات ویندوز فعال کرده باشید.

برای توسعه‌دهندگانی که می‌خواهند پیش‌نمایش جدید به‌روزرسانی ویژوال استودیو را تجربه‌ کنند، این امکان در‌حال‌حاضر وجود دارد؛ اما انجام این کار کمی دشوار است. تنها راه این است که کلید رجیستری زیر را پیکربندی کنید:

HKLM\Software\Policies\Microsoft\VisualStudio\Setup\PreviewAutomaticUpdates (REG_DWORD) = 1

این قابلیت تا ماه جولای در فاز پیش‌نمایش خواهد بود و پس‌از‌آن برای فعال‌کردن دریافت به‌روزرسانی از‌طریق ویندوز آپدیت، دیگر به ویرایش رجیستری نیازی نخواهد بود. درحالی‌که مایکروسافت تاریخ دقیق خروج از حالت پیش‌نمایش را مشخص نکرده، این شرکت برنامه‌ریزی کرده است تا این ویژگی را در ماه آگوست سال جاری و هم‌زمان با توقف پشتیبانی از Visual Studio برای مک عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram