کشف یافته‌هایی جدید در مورد ویتامین D

یک مطالعه جدید که توسط محققان کالج ترینیتی دوبلین انجام شده است، فاکتورهای مهمی را نشان می‌دهد که بر سطح ویتامین D تأثیر می‌گذارند و از استراتژی‌ استفاده از مکمل‌های شخصی‌سازی شده برای مقابله مؤثر با کمبودهای گسترده این ویتامین مهم، حمایت می‌کند

مطالعه اخیر محققان کالج ترینیتی دوبلین که در مجله Clinical Nutrition منتشر شده است، مشکلات موجود در حفظ سطح کافی ویتامین D را در میان جمعیت‌های مختلف بررسی کرده است.

به گزارش تکناک، این تحقیق با وجود مطالعات گسترده در مورد عوامل مؤثر بر وضعیت ویتامین D، موضوع مداوم نرخ بالای کمبود ویتامین D را نشان می‌دهد.

دکتر مارگارت ام. برنان نویسنده اول این مطالعه گفت: ما امیدواریم که این تحقیق بتواند تفاوت‌های قابل‌توجهی را در سطوح ویتامین D در میان همه افراد در عرض‌های جغرافیایی شمالی نشان دهد و به تلاش‌ها برای رسیدگی به مشکل کمبود ویتامین D کمک کند.

روش تحقیق و بینش

محققان داده‌های نیم میلیون شرکت‌کننده از بریتانیا را تجزیه و تحلیل کردند و برای هر فرد، تخمین فردی سطح فرابنفش B (UVB) محیط را محاسبه کردند که طول موج نور خورشید است که سنتز ویتامین D را در پوست  القا می‌کند.

این تجزیه و تحلیل جامع از عوامل کلیدی تعیین کننده ویتامین D و تعاملات آنها بینش جدیدی را نشان داد. اولین بینش کلیدی این است که UVB محیط به عنوان یک پیش‌بینی‌کننده حیاتی برای وضعیت ویتامین D ظاهر می‌شود، حتی در مکانی مانند بریتانیا که نور خورشید نسبتا کمی به پوست می‌رسد. دوم این است که سن، جنسیت، شاخص توده بدنی (BMI)، میزان کلسترول و مکمل ویتامین D به‌طور قابل‌توجهی بر نحوه پاسخ افراد به UVB تأثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، با افزایش BMI و افزایش سن، میزان ویتامین D تولید شده در پاسخ به UVB کاهش می‌یابد.

پروفسور لینا زگاگا، محقق اصلی این مطالعه گفت: ما معتقدیم که یافته‌های ما پیامدهای مهمی برای توسعه توصیه‌های مناسب برای مکمل‌های ویتامین D دارد. مطالعه ما بر نیاز به اتخاذ به سمت استراتژی‌های شخصی به منظور بهینه‌سازی وضعیت ویتامین D تاکید می‌کند.

راشا شرایم، یکی دیگر از محققان این مطالعه گفت: مطالعه ما تأثیر عوامل محیطی طبیعی مانند نور خورشید بر سلامتی ما را نیز نشان می‌دهد. ما امیدواریم که رویکرد ما، محققان دیگر و نهادهای بهداشت عمومی را تشویق کند تا این عوامل را در نظر بگیرند.

محققان امیدوارند که یافته‌های آنها به گفتمان جاری در مورد دستورالعمل‌های مکمل ویتامین D کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.