استخراج متن از تصاویر با فون لینک مایکروسافت در اندروید

استخراج متن از تصاویر با فون لینک مایکروسافت در اندروید

در به‌روز‌رسانی جدید نرم‌افزار فون لینک مایکروسافت، امکان استخراج متن از تصاویر ذخیره‌شده با کمک فناوری OCR برای کاربران اندروید فراهم شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت آپدیت جدیدی برای فون لینک منتشر کرده است که قابلیت استخراج متن ازطریق تشخیص نوری کاراکتر (OCR) برای تصاویر ذخیره‌شده را برای کاربران اندروید به‌ارمغان می‌آورد. قابلیت تشخیص نوری کاراکتر (OCR) پس از حدود یک ماه آزمایش نسخه‌ی بتا که تنها اعضای برنامه‌ی ویندوز اینسایدر به آن دسترسی داشتند، اکنون برای تمام کاربران ویندوز ۱۱ در‌دسترس قرار گرفته است.

مایکروسافت در ابتدا این قابلیت را با نام «Scan Text» معرفی کرد؛‌ اما درحال‌حاضر به‌سادگی با عنوان «Text» شناخته می‌شود. صرف‌نظر از نام‌گذاری، این قابلیت از همان فناوری تشخیص نوری کاراکتر (OCR) سنتی استفاده می‌کند؛ بنابراین برای امتحان‌کردن آن، باید فون لینک را به جدیدترین نسخه، یعنی ۱.۲۴۰۵۲.۱۲۴.۰، به‌روزرسانی کنید.

به‌نقل از فون‌آرنا، به‌نظر می‌رسد این ویژگی فقط با متون انگلیسی به‌خوبی کار می‌کند. اگر سعی کنید متن را از زبان‌های دیگر استخراج کنید، متوجه می‌شوید که دقت آن به اندازه‌ی زبان انگلیسی نیست. مایکروسافت ادعا می‌کند که قابلیت شبیه به تشخیص نوری کاراکتر (OCR) از زبان‌های متعددی پشتیبانی می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد در‌حال‌حاضر این‌گونه نیست.

باوجود‌این، امکان ذخیره‌سازی متن استخراج‌شده از تصویر در سند مجزا در فون لینک، حتی با محدودیت به زبان انگلیسی، گاهی اوقات می‌تواند بسیار ارزشمند باشد. فراموش نکنید که با استفاده از میان‌بر اختصاصی Ctrl + T، می‌توانید قابلیت استخراج متن از تصاویر ذخیره‌شده روی گوشی اندروید خود را فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram