ناتینگ ChatGPT را با هدفون‌ها و سیستم‌عامل Nothing OS ادغام می کند

Nothing OS

سیستم عامل Nothing OS 2.5.5 با ادغام ChatGPT و ویجت‌ها و قابلیت‌های جدید اسکرین‌شات، هوش مصنوعی را به گوشی‌های ناتینگ می‌آورد.

به‌گزارش تک‌ناک، با‌توجه‌به اینکه هوش مصنوعی به جریان اصلی بازار گوشی‌های هوشمند امروزی تبدیل شده است، شرکت‌های بیشتری فناوری هوش مصنوعی مخصوص خود را به گوشی‌های هوشمند موجود اضافه می‌کنند.

حالا شرکت ناتینگ نیز به این جمع پیوسته و اعلام کرده است که ChatGPT را با هدفون‌های خود و سیستم‌عامل Nothing OS ادغام و بدین‌ترتیب، دستگاه‌های سازگار را حتی هوشمندتر از قبل می‌کند.

هدفون‌های جدید ناتینگ Ear و Ear (a) قابلیت ادغام با ChatGPT را خواهند داشت. کاربران می‌توانند با فشار کوتاه‌مدت روی ساقه‌ هدفون، مکالمه‌ صوتی با این دستیار هوش مصنوعی را آغاز کنند. پس از اتمام صحبت، کافی‌ است یک بار دیگر ساقه‌ هدفون را فشار دهید تا مکالمه متوقف شود و برای شروع مجدد، یک بار دیگر آن را لمس کنید.

شایان ذکر است که برای فعال‌سازی این قابلیت، کاربران باید از Nothing OS 2.5.5 استفاده کنند و میان‌بر مرتبط را از‌طریق اپلیکیشن ناتینگ X تنظیم کنند. ادغام ChatGPT با سایر محصولات شرکت ناتینگ ازجمله مدل‌های CMF نیز از ژوئن سال ۲۰۲۴ شروع می‌شود.

این قابلیت‌ها فقط به هدفون‌ها محدود نیستند. با به‌روزرسانی به Nothing OS 2.5.5، کاربران می‌توانند ویجت ChatGPT را برای متن و صدا و تصویر اضافه کنند. بااین‌حال، برای استفاده از این قابلیت به نصب اپلیکیشن ChatGPT روی گوشی خود نیاز خواهید داشت.

علاوه‌براین، Nothing OS 2.5.5 قابلیت «کلیپ‌برد» را به میان‌بر ChatGPT اضافه و امکان «الحاق‌کردن مستقیم» (Direct Paste) متن کپی‌شده به مکالمه‌ جدید با ChatGPT را در هر بار کپی متن فراهم می‌کند.

این قابلیت قطعاً باعث راحتی هرچه بیشتر در برقراری ارتباط با ChatGPT خواهد شد. همچنین، در جدیدترین به‌روزرسانی گرفتن اسکرین‌شات گزینه‌ جدیدی به نام «اسکرین‌شات به ChatGPT» را نمایش خواهد داد که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصویر اسکرین‌شات را مستقیماً به ChatGPT وارد و درباره آن با این دستیار گفت‌وگو کنند.

درپایان، باید بگوییم که برای دسترسی به این قابلیت‌ها نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانید؛ چراکه به‌روزرسانی Nothing OS 2.5.5 از امروز برای گوشی Nothing Phone 2 عرضه شده است و سایر دستگاه‌ها این به‌روزرسانی را در اواخر ماه جاری دریافت خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.