تغییرات در به‌روزرسانی‌های سیستمی گوگل

گوگل انتشار قابلیت‌ها و تغییرات جدید از‌ جمله رابط کاربری پلی استور را شروع کرده است. انتظار می‌رود این تغییرات از برنامه‌های اصلی سیستم اندروید در ماه نوامبر باشد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل هر ماه خلاصه‌ای از یادداشت‌های وصله‌ی امنیتی برای مجموعه‌ای از برنامه‌ها و سرویس‌های اندرویدی را منتشر می‌کند که به آن‌ها «سیستم گوگل» می‌گوید. این شامل پلی استور، سرویس‌های گوگل پلی، Android System Intelligence ،‌WebView اندروید و به‌روزرسانی‌های سیستم گوگل پلی می‌شود.

برای یادداشت‌های وصله‌ی امنیتی نوامبر، گوگل سبک سازمان‌دهی جدیدی ابداع کرده است که باعث می‌شود بدون نیاز به بررسی مداوم زیرنویس‌ها، بدانید که کدام به‌روزرسانی‌ها مسئول تغییرات خاصی هستند. با‌این‌حال، برای بهره‌برداری از این ویژگی‌های جدید، باید آخرین نسخه‌ی هر برنامه را داشته باشید.

ساده‌ترین راه برای بررسی اینکه آیا خدمات Google Play (digital software distribution platform from Google) در تلفن‌همراه شما به به‌روزرسانی نیاز دارد یا خیر، دنبال‌کردن لینکی مستقیم به فهرست پلی استور این برنامه و درصورت وجود انجام به‌روزرسانی از همان‌جاست.

برای به‌روزرسانی پلی استور، روی تصویر کاربری خود در گوشه‌ی بالا کلیک کنید. سپس، به Settings بروید تا در بخش About، گزینه‌ی Update Play Store را مشاهده کنید. در همین حال، به‌روزرسانی‌های سیستم گوگل پلی را می‌توانید از‌طریق برنامه‌ی تنظیمات، در بخش About phone > Android version > Google Play system update پیدا کنید.

سایر برنامه‌های «سیستم گوگل» مانند Android System Intelligence و Google Wallet نیز مانند هر برنامه‌ی دیگری از‌طریق پلی استور به‌روزرسانی می‌شوند.

نوامبر با اشتراک جزئیات نسخه‌ی 38.3 پلی استور و نسخه‌ی 23.43 سرویس‌های گوگل پلی، کمی کُندتر از ماه‌های گذشته آغاز می‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد نسخه‌ی آخر به‌روزرسانی درخورتوجهی نداشته باشد. با‌این‌حال، به‌روزرسانی جدید پلی استور شامل تغییراتی کوچک خواهد بود.

گوگل با معرفی میان‌بری جدید که شما را مستقیماً به برنامه یا بازی می‌برد، تجربه‌ی نتیجه‌ی جستجوی پلی استور را بهبود می‌بخشد. در همین حال، امکان حذف آسان برنامه‌های اندروید از «دستگاه‌های متصل» فراهم می‌شود.

گوگل پلی استور نسخه‌ی ۳۸.۳ (۶نوامبر۲۰۲۳)

  • با نشان‌دادن نمادی که شما را مستقیماً به برنامه یا بازی می‌برد، تجربه‌ی نتایج جست‌وجوی شما را بهتر می‌کند.
  • ویژگی جدیدی برای کمک به حذف برنامه‌ها در دستگاه‌های متصل اضافه شده است.
  • طراحی به‌روزرسانی‌شده برای کارت‌های اطلاعات Google Play Protect.
  • پیامی برای یادآوری به شما اضافه شده است تا هنگام ثبت‌نام پیش‌ از انتشار برای برنامه، اعلان‌ها را فعال کنید.

گوگل پلی استور نسخه‌ی ۲۳.۴۳ (۱نوامبر۲۰۲۳)

خدمات توسعه‌دهنده

  • ویژگی‌های جدیدی برای توسعه‌دهندگان برنامه‌های گوگل و شرکای دیگر برای پشتیبانی از فرایندهای مرتبط با تجزیه‌و‌تحلیل و تشخیص در برنامه‌هایشان اضافه شده است.

مدیریت سیستم

  • در ساعت هوشمند، به‌روزرسانی‌هایی در خدمات مدیریت سیستم اضافه شده است که قابلیت به‌روزرسانی را بهبود می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.