انتشار iOS 18 و macOS 15 به تأخیر افتاد

iOS 18

اپل توسعه‌ی IOS 18 و MACOS 15 را با هدف رفع اشکالات متوقف می‌کند. اشکالات زیادی کشف شده‌اند که در آزمایش‌های داخلی نادیده گرفته شده بودند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل اخیراً پروژه‌های نرم افزاری آینده‌ی خود را متوقف کرده است. این اتفاق شامل iOS 18 ،macOS 15 ،watchOS 11 و tvOS 18 می‌شود. دلیل توقف توسعه نیاز به رفع اشکالات موجود در نسل فعلی آن‌ها در دستگاه‌های مختلف مانند آیفون، آیپد، اپل واچ، تلویزیون و مک است.

گزارش مارک گورمن از بلومبرگ این تغییر را در استراتژی توسعه‌ی نرم‌افزار اپل آشکار کرد. نیروی محرک این تغییر کریگ فدریگی (Craig Federighi)، رئیس نرم‌افزار اپل است. او چند سال گذشته را برای رفع دقیق باگ‌های نرم‌افزاری صرف کرده است. تعهد او به بهبود کیفیت نرم‌افزار نیازمند تعلیق موقت برخی محصولات آتی شده است.

منابع موثق به‌نقل از گورمن فاش کردند که تیم مهندسی نرم‌افزار اپل به رهبری فدریگی تعداد زیادی باگ کشف کرده‌اند که در آزمایش‌های داخلی نادیده گرفته شده بودند.

تعطیلی توسعه‌ی نرم‌افزارهای اپل نسبتاً کوتاه خواهد بود و اپل قصد دارد تا پایان هفته به فعالیت‌های عادی خود بازگردد. شایان ذکر است که ماه گذشته، اپل کار به‌روزرسانی نسخه‌های اولیه‌ی iOS 18 و iPadOS 18 و macOS 15 را تکمیل کرد.

کاربرانی که به‌دنبال به‌روزرسانی‌ها هستند، در آینده‌ی نزدیک می‌توانند iOS 17.4 را دریافت کنند. این به‌روزرسانی در ماه مارس به‌عنوان آخرین به‌روزرسانی اصلی برای نسخه‌های نرم‌افزاری فعلی منتشر خواهد شد. تعهد اپل به کیفیت نرم‌افزار، تعهد آن را به ارائه‌ی تجربه‌های یکپارچه و بدون باگ به گروه کاربران بزرگ خود تأیید می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.